Cztery poszkodowane osoby w wypadku drogowym na DK-55 pomiędzy Tragaminem a Martągiem

  • 10.05.2021, 11:02
  • Źródło: KP PSP Malbork
Cztery poszkodowane osoby w wypadku drogowym na DK-55 pomiędzy Tragaminem…

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 9 maja 2021 r. o godz. 19:14 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 55 między Tragaminem a Martągiem

Dyżurny zadysponował do wypadku 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i 1 OSP Lasowice Wielkie.

Po dojeździe zastępów GBA 2,5/16, GLBARt z JRG Malbork do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał wypadek samochodu osobowego na drodze krajowej nr 55. Samochód znajdował się w rowie na boku. Cztery osoby były poszkodowane (kobieta i dwie dziewczynki - 11 i 15 lat oraz kierujący mężczyzna) i znajdowały się poza pojazdem. 

Strażacy podjęli rutynowe działania od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Wprowadzili ruch wahadłowy. Do wypadku przybył patrol policyjny.  Strażacy udzielili pomocy medycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, opatrunki, szyna Kramera). Po dojeździe karetki ZRM przekazali osoby poszkodowane ratownikom medycznym. W międzyczasie odłączony został akumulator w pojeździe. 11-letnia dziewczynka wraz z matką zabrane zostały przez karetkę ZRM do szpitala. Pozostałe osoby pozostały na miejscu decyzją ratowników medycznych. Po zakończeniu jednostki GLBARt i GBA z JRG Malbork udały się do bazy. Technik policyjny na miejscu dokonał oględzin miejsca zdarzenia. Po przyjeździe lawety, strażacy pomogli przy załadunku rozbitego samochodu i usunięli resztki powypadkowe. Czas interwencji wyniósł: 2 godz. 24 min. W działaniach udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork (7 ratowników), 1 zastęp OSP Lasowice Wielkie (6 ratowników), Policja 3 pojazdy (5 osób), ZRM 1 pojazd (2 osoby).

Źródło: KP PSP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe