„Używki – bilet w jedną stronę” – wirtualne zajęcia z młodzieżą

  • 30.04.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
„Używki – bilet w jedną stronę” – wirtualne zajęcia z młodzieżą

Podziel się:

Oceń:

Pomimo panującej epidemii policjanci z malborskiej komendy prowadzą działania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. Tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć. Wczoraj w ramach programu „Używki – bilet w jedną stronę” mundurowi wirtualnie spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Malborku. Spotkanie dotyczyło problemów związanych z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz uświadomienie młodym ludziom jaka może im grozić odpowiedzialność karna .

Malborskie policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną spotykają się z dziećmi i z młodzieżą  w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi  uchronić.  W dobie panującej epidemii koronawirusa  te spotkania mają wymiar wirtualny i zajęcia profilaktyczne mundurowe przeprowadzają przez internet za pomocą szkolnej platformy. W ramach programu „Używki – bilet w jedną stronę”, we wtorek policjantki spotkały się zdalnie z uczniami klas 7 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Malborku.  Spotkanie miało przypomnieć młodym ludziom jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz niewiadomego pochodzenia i składu dopalaczy. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych. Policjantki podczas swoich prelekcji posiłkowały się prezentacjami, w których obrazowo przedstawiły uczestnikom  problem uzależnień oraz poinformowały o adresach instytucji, w których można szukać pomocy w takich przypadkach. Młodzież chętnie zadawała nurtujące ich pytania, na które policjantki starały się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe