Zabezpieczone nielegalne automaty do gier i zatrzymany 29-latek z narkotykami

  • 28.04.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
Zabezpieczone nielegalne automaty do gier i zatrzymany 29-latek z narkotykami

Podziel się:

Oceń:

Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. W jednym z lokali na terenie powiatu malborskiego funkcjonariusze zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. złotych. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali przebywającego w salonie 29-letniego mężczyznę, który posiadał amfetaminę. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Również kara do 3 lat więzienia grozi 29-latkowi za posiadanie narkotyków.

W czwartek wieczorem kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie powiatu malborskiego zabezpieczyli  7 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 84 tys. złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci wylegitymowali i skontrolowali  przebywające w salonie osoby. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Mundurowi zabezpieczyli znalezioną substancję. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą więzienia do lat 3.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe