Policjanci wraz z SANEPIDEM kontrolowali malborskie targowisko

  • 06.04.2021, 11:10
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci wraz z SANEPIDEM kontrolowali malborskie targowisko

Podziel się:

Oceń:

W związku z dużą ilością zachorowań na COVID-19 malborscy policjanci zintensyfikowali działania kontrolne dotyczące przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi wraz z inspektorami sanitarnymi szczególnie skupili się na monitorowaniu targowiska miejskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z malborskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku ze wzrostem zachorowań policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Okres przygotowań przedświątecznych powoduje zwiększony ruch na targowisku miejskim. Mieszkańcy często zapominają, że wciąż mamy do czynienia z pandemią COVID-19 i przebywanie w takich miejscach wiąże się z koniecznością przestrzegania obowiązujących ograniczeń. policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Malborku skontrolowali jak osoby przebywające na rynku stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze sprawdzali czy sprzedawcy stosują się do wytycznych. Kontrolowano  korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk.   Policjanci pouczali również kupujących o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania nosa i ust.

Mieszkańcy mogą być pewni, że w trosce o ich zdrowie, po targowisku miejskim zobaczą  wspólne kontrole policjantów i pracowników sanepidu w placówkach handlowych, siłowniach i klubach fitness na terenie całego powiatu.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe