Terytorialsi szkolą się z obsługi dronów BSP „FlyEye”

  • 25.02.2021, 13:00
  • Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz
Terytorialsi szkolą się z obsługi dronów BSP „FlyEye”

Podziel się:

Oceń:

W 2020 r. żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio (7 PBOT) intensywnie realizowali loty szkolne i treningowe dronami mini BSL FlyEye. Był to kolejny ważny punkt na szkoleniowej mapie żołnierzy WOT.

Bezzałogowa latająca platforma  FlyEye, jest systemem zaprojektowanym do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych. W warunkach bojowych użytkowana może być do obserwacji pola walki, patrolowania granic i skutków katastrof, a także monitoringu infrastruktury krytycznej.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady OT z wykorzystaniem Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) klasy mini „FlyEye” realizowali zadania polegające na wsparciu działań przeciwkryzysowych. W tej chwili, kiedy zima zaczęła ustępować, zalegający śnieg zasili wody rzek co może spowodować lokalne podtopienia. W takiej sytuacji umiejętności nabyte przez żołnierzy podczas szkoleń z tego zakresu będą miały realne przełożenie na pomoc w sytuacji kryzysowej i działaniach pomocowych. W przedsięwzięciach tego rodzaju BSP FlyEye jest wykorzystywany do prowadzenia powietrznego rozpoznania obrazowego. Zadania realizowane są głównie w oparciu o dozór, identyfikację i rozpoznanie terenu, określenie współrzędnych obserwowanego obszaru lub obiektu, wsparcie informacyjne oraz archiwizację danych.

Do tej pory już kilku żołnierzy 7 PBOT nabyło uprawnienia operatorów do samodzielnych lotów treningowych a jeden został przygotowany do rozpoczęcia lotów szkolnych. Łącznie w ubiegłym roku żołnierze 7 PBOT zrealizowali kilkadziesiąt takich lotów. Pomimo trwania pandemii koronawirusa w podanym okresie żołnierze 7 PBOT intensywnie szkolili się z obsługi tych bezzałogowych statków powietrznych. Były to kursy wojskowe jak i organizowane przez prywatne firmy. Chcemy być dobrze przygotowani do wsparcia naszej lokalnej społeczności.

Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe