KIEROWCA ZATRZYMANY ZA POSIADANIE I PROWADZENIE POJAZDU POD WPŁYWEM AMFETAMINY.

  • 12.02.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Malbork
KIEROWCA ZATRZYMANY ZA POSIADANIE I PROWADZENIE POJAZDU POD WPŁYWEM AMFETAMINY.

Podziel się:

Oceń:

Policjanci malborskiej drogówki podczas prowadzonych działań „Prędkość” oprócz ujawnienia wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości zatrzymali mężczyznę, który kierował audi będąc pod wpływem amfetaminy oraz posiadał przy sobie ten narkotyk. 26-latek stracił prawo jazdy, a przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

W środę funkcjonariusze ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Celem tej akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz nieprawidłowego wyprzedzania. Policjanci skontrolowali 33 auta, których efektem było ujawnienie 21 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów nałożyli 15 mandatów karnych i 6 pouczeń. W trakcie działań około godziny 20.00 w Nowym Stawie policjanci zatrzymali do kontroli audi. Kierującym był 26-letni mieszkaniec powiatu. Mundurowi przeprowadzili badania, które wykazały, że mężczyzna był trzeźwy, ale kierował autem pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania 26-latka i jego samochodu, funkcjonariusze w plecaku mężczyzny znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem. Policjanci wykonali badanie narkotesterem i okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. 26-latek stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet 3 lata więzienia.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe