POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NA MALBORSKIM TARGOWISKU

  • 11.01.2021, 09:07
  • Źródło: KPP Malbork
POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NA MALBORSKIM TARGOWISKU

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z malborskiej komendy prowadzą wzmożone działania prewencyjno-wywiadowcze, które są ukierunkowane na zapobieganie przestępczości wśród nieletnich. Teren targowiska miejskiego oraz pobliskie ulice kontrolują zarówno umundurowani jak i nieumundurowani policjanci. Działania kryminalnych wspierają funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi.

Malborscy policjanci cały czas monitorują sytuację w okolicy targowiska miejskiego z uwagi na osoby nieletnie dopuszczające się aktów wandalizmu. Funkcjonariuszy w działaniach wspierają mieszkańcy miasta. Każda informacja, która wpływa do malborskiej komendy jest bardzo dokładnie sprawdzana. Dlatego też obszar policyjnych działań został poszerzony o kolejne ulice, w tym w szczególności ulicę Jagiellońską.

Przez ostatnie dni policjanci, również nieumundurowani, przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli oraz wylegitymowali blisko 30 osób małoletnich, które znajdowały się na targowisku miejskim oraz na placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. Ze względu na prowadzone postępowanie dotyczące niszczenia mienia mundurowi sprawdzają czy są to te osoby, które dopuściły się aktów wandalizmu na targowisku.

Wobec grupy młodzieży, która w ciągu ostatnich dni popełniła wykroczenia zostaną skierowane wnioski do sądu rodzinnego.

Wzmożone działania prewencyjno - wywiadowcze policjanci prowadzili również wczoraj. Także wczoraj w działaniach brał udział dzielnicowy, który rozmawiał ze sprzedawcami i zbierał informacje. Zdobyta wiedza i zabezpieczone materiały są teraz analizowane. Dzisiaj i w kolejnych dniach malborscy policjanci będą kontynuowali sprawdzanie targowiska i jego okolic. Teren ten objęty jest szczególnym zainteresowaniem malborskich funkcjonariuszy.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe