W weekend malborscy policjanci będą kontrolować sklepy.

  • 21.12.2020, 13:00
  • Źródło: KPP Malbork
W weekend malborscy policjanci będą kontrolować sklepy.

Podziel się:

Oceń:

Za nami ostatni weekend przedświątecznych zakupów. O bezpieczeństwo m.in. w galeriach i sklepach wielkopowierzchniowych zadbali malborscy policjanci, którzy przeprowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Funkcjonariusze przypominali o obowiązujących obostrzeniach i stanowczo reagowali na lekceważące zachowania.

Ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia jest zazwyczaj czasem wzmożonych zakupów. W galeriach handlowych i marketach panuje wzmożony ruch i co za tym idzie zwiększone ilości kupujących. Dlatego w trosce o  życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu malborscy policjanci w weekend podejmowali wzmożone działania kontrolne mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

Policjantów można było spotkać wszędzie tam, gdzie zaszła potrzeba interweniowania. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. W miejscach większych skupisk ludzkich policjanci zapowiedzieli stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1000 zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na zakupach i w czasie zbliżających się świąt

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe