Policyjne działania „Prędkość”

  • 26.11.2020, 09:23
  • Źródło: KPP Malbork
Policyjne działania „Prędkość”

Podziel się:

Oceń:

W czwartek (26 listopada 2020) policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w czwartek, 26 listopada b.r., od wczesnych godzin porannych będą prowadzili  działania „ Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu będzie można zobaczyć zwiększoną ilość funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz  samochodu wyposażonego w videorejestrator będą  kontrolowali zachowania kierowców. Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, gdyż to właśnie nadmierna prędkość jest ich najczęstszą przyczyną.  Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości skutkuje nie tylko wysokimi grzywnami i punktami karnymi, ale w niektórych przypadkach, jak przekroczenie jej  w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, zatrzymaniem prawa jazdy.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe