STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY – SPOT PROFILAKTYCZNY

  • 20.11.2020, 09:00
  • Źródło: KPP Malbork
STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY – SPOT PROFILAKTYCZNY

Podziel się:

Oceń:

Komenda Główna Policji, w ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

Dostęp do Internetu to już nie tylko gromadzenie i sprawdzanie danych wykorzystywanych do nauki. Dzieci i młodzież poprzez sieć kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Pierwszym ogniwem, które może zadbać o to, aby do pociech nie trafiały nieadekwatne do ich wieku informacje, są opiekunowie. Dlatego głównie do rodziców kierowane są poniższe informacje oraz przedmiotowy spot profilaktyczny.

Chroniąc młode pokolenie przed zagrożeniami powinni oni pamiętać o:

  • informowaniu dziecka o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu,
  • kontrolowaniu stron jakie przeglądają podopieczni,
  • możliwości zablokowania niewłaściwych zdaniem rodzica stron,
  • zgłoszeniu administratorowi strony internetowej lub Policji każdej niepokojącej treści, do której mogą mieć dostęp dzieci,
  • niespotykaniu się z osobami poznanymi w Internecie.

Interesujmy się tym, co podopieczni robią w czasie wolnym za pomocą komputera, sami wychodźmy z inicjatywą rozmowy o tym, co ciekawi je w sieci, jakie zachowania napotykają, jakie teraz są trendy wśród młodszych użytkowników.

Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe