Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

  • 28.09.2020, 12:56
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Malborka zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce jednego z marketów na terenie miasta. Mieszkaniec Malborka usłyszały. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat, na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

We wtorek około godziny 17.30 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z marketów na terenie miasta doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci którzy ustalili, że kilka minut wcześniej do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna. Sprawca dusząc ekspedientkę przewrócił ją na ziemię, po czym wyciągnął nóż i grożąc jego użyciem ukradł ze sklepowej kasy pieniądze. Pracujący nad sprawą kryminalni, w środę przed południem, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy tego rozboju. Funkcjonariusze weszli za nim do sklepu i zatrzymali go w momencie, gdy rzucił się na ekspedientkę usiłując dokonać kolejnego rozboju. Policjanci przy mężczyźnie znaleźli nóż oraz gaz obezwładniający. Zatrzymany 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest również podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło 5 września br., gdzie sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy użył wobec ekspedientki gazu. W czwartek 21-letni mieszkaniec miasta usłyszał sześć zarzutów. Dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowania rozboju, kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży sklepowych na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe