Pomorska Brygada OT świętuje stulecie Cudu nad Wisłą

  • 17.08.2020, 10:26
  • Źródło: Maciej Szalbierz
Pomorska Brygada OT świętuje stulecie Cudu nad Wisłą

Podziel się:

Oceń:

15 sierpnia jest datą wyjątkową dla każdego żołnierza. W tym dniu bowiem obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, które corocznie celebrowane jest z okazji uczczenia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, która zadecydowała o losach wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są uroczystości, które w tym roku mają charakter wyjątkowy, ponieważ świętujemy okrągłą, setną rocznicę Cudu nad Wisłą.

W tym dniu swoje święto mają również żołnierze najmłodszego Rodzaju Sił Zbrojnych w  Polsce - Wojsk Obrony Terytorialnej. Terytorialsi oraz żołnierze zawodowi gdańskiej brygady OT im. kpt. mar. Adama Dedio obchody Święta WP rozpoczęli już dzisiaj mszą świętą o  godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym w Gdańsku, podczas której wręczone zostały medale, ordery i odznaczenia przyznane przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Dowódcę WOT gen. dyw. Wiesława Kukułę żołnierzom 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie o godz. 10.30 złożono kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. W samo południe natomiast odbyła się uroczysta zbiórka na placu przy sztabie pomorskiej brygady, podczas której Dowódca 7 PBOT kmdr Tomasz Laskowski wręczył swoim żołnierzom wyróżnienia oraz mianowania na wyższy stopień wojskowy.

Źródło: Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe