Zdalna edukacja podczas epidemii koronawirusa – dla kogo?

  • 26.06.2020, 19:09
Zdalna edukacja podczas epidemii koronawirusa – dla kogo?

Podziel się:

Oceń:

Humaneo to stowarzyszenie działające na rzecz aktywizacji zawodowej, którego misją jest rozwój społeczeństwa informacyjnego, poprzez podejmowanie działań o innowacyjnym charakterze, opartym na wiedzy i najlepszych praktykach branżowych. Humaneo to przede wszystkim zespół ludzi, którzy łącząc pasję z działaniem, opracowują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania odpowiadając na realne potrzeby pracodawców oraz społeczeństwa obywatelskiego.

...,w podejmowanych  inicjatywach potrzeby ludzi znajdują się dla nas w centrum  uwagi. – Cieszę się, że została  podjęta przez  nasze Stowarzyszenie Humaneo i Fundację ECCC inicjatywa zapewnienia nauczycielom dostępu do wysokiej jakości szkolenia w zakresie zdalnego nauczania  – komentuje Krzysztof Juryk, Prezes Stowarzyszenia Humaneo z Nowego Sącza.

Zgodnie z rozporządzeniem resortu MEN, podstawa programowa zaczęła być obowiązkowa od marca 2020 w formie zdalnej. W tym sprawdzianie cały czas biorą udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Dlatego wychodząc na przeciw tym wymaganiom  Stowarzyszenie Humaneo  opracowało    bezpłatny pakiet narzędzi  wspomagający zdalne nauczanie. Do dyspozycji nauczycieli  Stowarzyszenie Humaneo wraz z Fundacją ECCC udostępniają bezpłatny pakiet szkoleń, usprawniających zdalne nauczanie, jest to  nowoczesna  platforma edukacyjna, logując się do niej mozna uzyskać dostęp do multimedialnych materiałów szkoleniowych, nauczyć się, jak korzystać z Google Classroom – wirtualnej klasy, w której nauczyciel ma możliwość prowadzenia zajęć w czasie rzeczywistym. Nauczyciel Może tworzyć  oraz zamieszczać własne materiały edukacyjne, planować zadania, monitorować pracę uczniów i oceniać ich postępy.

 Po zakończeniu pracy i zweryfikowaniu swoich umiejętności otrzymasz międzynarodowy certyfikat kompetencji informatycznych z modułu IP M21 Zdalne nauczanie.

Uwzględniając  zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie proponowanych narzędzi wspomagających zdalną edukację Stowarzyszenie Humaneo opracowało nowy moduł certyfikacyjny ECCC PI M21 Zdalne nauczanie.

 Zakres modułu obejmuje teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z obsługą bezpłatnego pakietu narzędzi, które pozwalają nauczycielom na prowadzenie lekcji przez Internet za pomocą aplikacji Google Classroom. W trosce o rozwój  edukacji i dobro  uczniów szkolenie ECCC  jest całkowicie bezpłatne, a aplikacja google  classroom umożliwia  stworzenie  wirtualnej  klasy w której nauczyciel  ma możliwość prowadzenia  zajęć w czasie rzeczywistym.

Uczniowie mogą na bieżąco udzielać odpowiedzi na zadane pytania, rozwiązywać testy i zadania. Uczniowie korzystając z aplikacji mają kontakt z nauczycielem i swoją klasą.Opracowane i wdrożone przez Fundację ECCC oraz Stowarzyszenie Humaneo Szkolenie ECCC PI M21 Zdalne nauczanie realizowane jest on-line.  Biorące udział w szkoleniu osoby na podstawie filmów instruktażowych poznają narzędzie Google Classroom.

Stowarzyszenie humaneo  zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu ECCC PI M21 Zdalne nauczanie, które gwarantuje:

- niezawodność rozwiązań bez względu na parametry łącza internetowego,

- powszechność i łatwość dostępu do aplikacji prawna organizacji pracy i kontakt z uczniami w czasie rzeczywistym

- brak dodatkowych opłat za korzystanie z aplikacji bezpieczeństwo danych osobowych i praw autorskich

- łatwość konfiguracji i dostosowania aplikacji do własnych potrzeb.

Nauka zdalnie, bezpiecznie i bez żadnych kosztów.

 - Narzędzie  Google  Classroom  jest bezpłatne  dla  szkół  i obejmuje  rejestrację w  G Suite  dla  Szkół  i Uczelni. Classroom spełnia wysokie  standardy bezpieczeństwa. Łatwa  organizacja  zadań  ucznia  i nauczyciela.

- Google Classroom usprawnia powtarzalne zadania i ułatwia skupienie się  na tym, co nauczyciele i uczniowie robią najlepiej. Dzięki jasnym  komunikatom  i segregacji danych uczniowie mają wszystko “pod ręką”.

Uczenie się w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu

- Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą logować się z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego, aby uzyskać dostęp do zadań, materiałów szkoleniowych, ocen i informacji zwrotnych.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?

Przejdź do platformy https://e-platforma.eccc.com.pl/ i postępuj zgodnie z instrukcją na stronie głównej.

Jesteś nauczycielem? Szczegółowe informacje znajdziesz na tutaj http://e-nauczanie.eccc.com.pl/

Jesteś uczniem, rodzicem lub opiekunem? Szczegółowe informacje znajdziesz na http://e-nauczanie.eccc.com.pl/

 

Redagowała

Małgorzata Stypuła


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe