Zatrzymany ojciec 2-latki znajdującej się pod wpływem narkotyków

  • 13.05.2020, 10:03
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany ojciec 2-latki znajdującej się pod wpływem narkotyków

Podziel się:

Oceń:

Malborscy śledczy wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło zatrucia środkami odurzającymi 2-letniej dziewczynki, W jej organizmie ujawniono obecność amfetaminy. W tym czasie opiekę nad nią sprawował 24-letni ojciec. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania rozstroju zdrowia dziecka. Decyzją prokuratora wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do córki.

W poniedziałek (4 maja br.) malborscy policjanci zostali powiadomieni przez ordynatora Oddziału Dziecięcego w Malborku, że w niedzielny wieczór do szpitala trafiła 2-letnia dziewczynka z objawami zatrucia środkami odurzającymi. Mundurowi natychmiast pojechali do szpitala gdzie w rozmowie z lekarzem ustalili, że 3 maja br. około godziny 21.00 pogotowie ratunkowe przywiozło 2 letnie dziecko, które było mocno pobudzone i miało zaczerwienione oczy. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że w organizmie dziewczynki stwierdzono ślady amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili również, że 2-latka podczas weekendu przebywała pod opieką ojca. Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze wykonali badanie narkotestesterem, które wykazało, że zatrzymany jest pod wpływem amfetaminy. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania rozstroju zdrowia dziecka. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Decyzją prokuratora wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do 2-letniej córki. O sprawie został również poinformowany sąd rodzinny.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe