23-latek posiadał ponad 700 gramów środków odurzających!

  • 01.05.2020, 11:59
  • Źródło: KPP Malbork
23-latek posiadał ponad 700 gramów środków odurzających!

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z posterunku w Starym Polu zatrzymali 23-letniego kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd bez prawa jazdy i pod wpływem środków odurzających oraz posiadał w samochodzie narkotyki. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 700 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za prowadzenie auta pod wpływem środka odurzającego grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie znacznej ilości środków odurzających nawet do 10 lat więzienia. 23-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.

W miniony wtorek przed południem policjanci z posterunku w Starym Polu patrolując podległy rejon, zauważyli volkswagena, którym kierował młody mieszkaniec gminy. Dzielnicowy wiedząc, że znany mu 23-latek nie posiada prawa jazdy, natychmiast podjął decyzję o zatrzymaniu go do kontroli. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze potwierdzili, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone przez mundurowych badania wykazały, że młodzieniec jest trzeźwy, ale pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali 23-latka i jego samochód. W jego ubraniu znaleźli pudełko z zawiniątkami z białym proszkiem i suszem roślinnym. Kolejne pudełka z podobną zawartością ujawnili pod fotelem pasażera i w bagażniku auta. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci w pomieszczeniu gospodarczym, w specjalnie przygotowanej skrytce, znaleźli słoik z białym proszkiem oraz pudełko z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to prawie 700 gramów amfetaminy i 50 gramów marihuany. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Dziś rano sąd zastosował wobec 23-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe