Uroczyste oddanie do użytku budynku Komendy Powiatowej Policji w Malborku i 2 nowych radiowozów

  • 02.02.2020, 22:13
  • Źródło: KPP Malbork
Uroczyste oddanie do użytku budynku Komendy Powiatowej Policji w Malborku i 2 nowych radiowozów

Podziel się:

Oceń:

W środę przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której symbolicznie został oddany do użytku budynek komendy po zakończonych pracach termomodernizacyjnych oraz przekazano do służby dwa nowe radiowozy. W uroczystości uczestniczyli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura i insp. Robert Sudenis oraz zaproszeni goście.

Wczoraj o godzinie 13.30 przed budynkiem malborskiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie 2 nowych radiowozów. W uroczystej zbiórce udział wzięli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura i insp. Robert Sudenis, policjanci i pracownicy malborskiej komendy oraz przedstawiciele samorządów i zaprzyjaźnionych instytucji. Oznakowany samochód policyjny marki Hyundai i30 przeznaczony został dla policjantów z wydziału ruchu drogowego, a nieoznakowany, tej samej marki, do użytku dla służb wspomagających. Zakup tych nowoczesnych samochodów został sfinansowany z budżetu Komendy Głównej Policji. Wartość inwestycji wyniosła około 150 tys. złotych. Nowe samochody zostały poświęcone przez policyjnego kapelana Ks. Dziekana Arkadiusza Śnigier. Uroczystość przekazania pojazdów służbowych była połączona z symbolicznym oddaniem budynku Komendy Powiatowej Policji do użytku po zakończonych pracach termomodernizacyjnych. Prace wykonywane były na przestrzeni całego ubiegłego roku. Na ten cel pozyskano środki w wysokości 3 mln 389 tys.. W ramach planowanych prac wykonano docieplenie budynku wraz z nową elewacją, wymianę okien oraz drzwi wejściowych do budynku, wymianę instalacji grzewczej, elektrycznej i oświetlenia, modernizację węzła ciepłowniczego, izolację fundamentów, remont schodów oraz zamontowano platformę „windę” dla osób niepełnosprawnych. Środki przekazane przez samorządy powiatu malborskiego w łącznej kwocie 64 tys. złotych wykorzystano na zakup materiałów do konserwacji i remontu obiektów oraz sprzętu kwaterunkowego. Z tych pieniędzy wyremontowano pięć łazienek oraz wykonano montaż nowych drzwi do pomieszczeń służbowych. Szef malborskiego garnizonuinsp. Michał Zapolski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mógł zostać wykonany tak szeroki zakres prac. Na zakończenieuroczystości Zastępca Komaendanta Wojewódzkiego insp. Robert Sudenis przekazał do użytku dla malborrskich mundurowych nowe urządzenie do pomiaru trzeźwości. Po zakończeniu zbiórki Komendant insp. Michał Zapolski zaprosił wszystkich gości do zwiedzenia „nowego” budynku komendy.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe