Jak odpowiednio wybrać akcesoria okienne?

  • 29.10.2019, 09:34
  • artykuł sponsorowany
Jak odpowiednio wybrać akcesoria okienne?

Podziel się:

Zmagasz się z nadmiernym nasłonecznieniem i zbyt wysokimi temperaturami w domu? Nie możesz zasnąć z powodu hałasu na zewnątrz? Chcesz schronić się przed zbyt ciekawskim wzrokiem sąsiadów?

A może pragniesz tylko poprawić wygląd zewnętrznej części budynku? W odpowiedzi na te pytania pomoże nam odpowiedzieć firma Wako Rolety.

Akcesoria okienne

W każdej z wymienionych sytuacji pomogą akcesoria okienne. Oferowane przez producentów różnorodne rozwiązania w postaci rolet, markizów, żaluzji, a nawet pergoli odznaczają się nieco innymi właściwościami. To, które z rozwiązań będzie najlepsze jest uzależnione od efektów, jakie chcemy osiągnąć. Czym więc charakteryzują się poszczególne produkty?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Rolety są najbardziej zróżnicowaną grupą produktów. Różnią się one sposobem montażu, strukturą, jak i materiałem wykonania. Wszystkie z nich można jednak podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Rolety zewnętrzne wykonane są najczęściej z aluminium, stali lub PCW. Montowane po zewnętrznej stornie fasady okna chronią domowników przed:

  • nadmiernym nasłonecznieniem,
  • wzrostem temperatury w pomieszczeniu,
  • hałasem dochodzącym z zewnątrz,
  • ponadto odznaczają się właściwościami antywłamaniowymi.

Do wad rolet zewnętrznych zaliczyć można ograniczenie widoczności i nadmierne zacienienie w pomieszczaniu. Z tego względu sprawdzą się dobrze m.in. w sypialni. W przypadku wykonanych ze sztucznego materiału rolet wewnętrznych możemy liczyć jedynie na ograniczenie nasłonecznienia. Jeżeli chcemy regulować poziom oświetlenia w pomieszczeniu musimy zakupić rolety dzień i noc.

Żaluzje i markizy

Innym rozwiązaniem mogą być żaluzje i markizy. Tak samo, jak rolety wewnętrzne nie uchronią one domowników przed hałasem, aczkolwiek mają ważne atuty. Wykonane z aluminiowej, lakierowanej taśmy lamele w żaluzjach mogą być regulowane. Poprzez zmianę kąta nachylenia lameli sami możemy zdecydować o poziomie nasłonecznienia i widoczności w pomieszczeniu.

W przypadku montowanych od zewnętrznej strony i wykonanych z materiału z domieszką PCW, akrylu i poliestru markizów nie możemy regulować poziomu oświetlenia. Charakteryzują się one jednak stałym poziomem przepuszczalności światła oraz widoczności. Dzięki temu zawsze wiemy, co dzieje się na zewnątrz i jesteśmy chronieni przed wzrokiem innych bez konieczności regulacji.

Pergole

Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być montowane wokół okien pergole. Piękne, dekoracyjne konstrukcje nadadzą fasadzie niepowtarzalnego uroku, a porośnięta bujną roślinnością konstrukcja latem zagwarantuje nam ochronę przed słońcem oraz przed wzrokiem innych osób.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe