Mateusz Uzarek w Lechu Poznań

  • 14.08.2019, 12:50
  • red.
Mateusz Uzarek w Lechu Poznań

Podziel się:

Oceń:

MALBORK/POZNAŃ Na mocy porozumienia pomiędzy MOP Pomezania Malbork a KKS Lech Poznań wychowanek naszego klubu Mateusz Uzarek został zawodnikiem drużyny juniorskiej Lecha Poznań i w najbliższym sezonie będzie miał możliwość występów w Centralnej Lidze Juniorów.

Urodzony w 2005 roku bramkarz jest wychowankiem malborskiej Pomezanii. Pierwsze kroki w 2011 roku stawiał pod okiem trenera Sebastiana Ratajczyka. Mateusz swoje umiejętności podnosił również pod okiem Jarosława Talika, trenera bramkarzy w Pomezanii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku, do której uczęszczał. Ostatni sezon spędził już w drużynie SMS Lotos Gdańsk, która stworzona jest pod egidą programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Drużyna SMS Lotos Gdańsk z Mateuszem w składzie awansowała do Centralnej Ligii Juniorów co jest wymiernym efektem programu PPzL, którym objęty jest nasz klub.

Można powiedzieć, że kariera Mateusza rozwija się bardzo dynamicznie czego przykładem są wielokrotne powołania do kadry Pomorza a w ostatnich latach także do szerokiej kadry Polski na zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Umiejętności młodego bramkarza zostały zauważone przez trenerów i działaczy szkółki piłkarskiej KKS Lech Poznań co zaowocowało propozycją transferu.

Jesteśmy wszyscy bardzo dumni z Mateusza. Chciałbym zaznaczyć, że jest to zasługa ciężkiej pracy samego zawodnika ale także jego rodziców, którzy wspierają go jak tylko mogą najlepiej. Oczywiście na ten sukces składają się też warunki jakie mogliśmy stworzyć wspólnie z programem Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Dzięki wsparciu sponsora nasz zawodnik dostał szansę i ją wykorzystał. Mamy nadzieję, że to nie ostatni zawodnik z Malborka, którego losy potoczą się równie udanie – komentuje Radosław Rabenda prezes MOP Pomezania Malbork

Mateusz zawsze wykazywał się sumiennością w treningu oraz dużym talentem. Od samego początku zainteresowany był pozycją bramkarza ale jego umiejętności gry nogami są także bardzo duże. To na pewno zostało zauważone przez trenerów, którzy decydowali o jego kolejnych powołaniach i transferach. Jestem szczęśliwy, że chłopak z Malborka a co najważniejsze z Pomezanii ma szanse rozwoju w jednym z największych klubów w Polsce. Życzę Uziemu wielu sukcesów oraz powodzenia – dodaje Sebastian Ratajczyk, pierwszy trener Mateusza.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe