Jak wygląda proces wykańczania mieszkania pod klucz?

  • 14.08.2019, 12:45
  • artykuł sponsorowany
Jak wygląda proces wykańczania mieszkania pod klucz?

Podziel się:

Zdecydowana większość mieszkań sprzedawanych w Polsce, oddawana jest nowym właścicielom w stanie deweloperskim. Coraz więcej firm projektowo-remontowych oferuje wykańczanie mieszkań "pod klucz", ułatwiając tym samym remont właścicielom. Jak wygląda proces wykańczania mieszkania pod klucz?

Mieszkanie "pod klucz" - czym jest?

Terminem mieszkanie "pod klucz" określa się wszystkie prace wykonywane w lokalu, zmierzające do przekształcenia mieszkania ze stanu deweloperskiego do stanu, w którym możliwe jest wprowadzenie mebli i zamieszkanie. Zakres prac podczas wykańczania mieszkania "pod klucz" obejmuje:

- instalację podłogi,
- malowanie ścian,
- montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej,
- montaż grzejników,
- biały montaż.

Mieszkanie pod klucz: są to wszelkie prace umożliwiające szybkie wprowadzenie się i zamieszkanie.

Wykończenia wnętrz - układanie glazury

Wykańczanie łazienki oraz kuchni wiąże się z koniecznością położenia glazury na ścianach oraz podłodze. Na świeżym tynku płytki kłaść można nie wcześniej jak po kilkunastu dniach od jego ułożenia, natomiast na zagruntowanej ścianie betonowej minimum po trzech miesiącach od zakończenia betonowania. Prace glazurnicze warto powierzyć fachowcom, którzy w sposób precyzyjny i estetyczny ułożą glazurę w wybranym miejscu.

Malowanie ścian

Przed przystąpieniem do malowania, ściany należy uprzednio zagruntować, ujednolicając ich strukturę powierzchni. Co więcej, grunt pozwala zmniejszyć chłonność ściany oraz zwiększyć przyczepność farby, co jest wyjątkowo ważne w trakcie malowania powierzchni ściany. Następnie można przystąpić do malowania, którego nie zaleca się przeprowadzać w temperaturze niższej niż 5 stopni Celsjusza, a także przy wilgotności przekraczającej 80%.

Układanie parkietu

Zakończenie prac mokrych umożliwia przystąpienie do dalszego etapu robót. Przed przystąpieniem do układania parkietu, należy sprawdzić wilgotność pomieszczenia. Jeśli zachodzi taka konieczność, pomieszczenie należy osuszyć za pomocą specjalnego sprzętu. Następnie układany jest parkiet, który w dalszym etapie należy polakierować. Ukończenie tego etapu prac, daje możliwość ułożenia listew przypodłogowych.

Montaż mebli wbudowanych oraz osprzętu elektrycznego

Na tym etapie robót konieczna jest instalacja osprzętu elektrycznego, w tym gniazdek oraz włączników. Montowane są karnisze oraz kinkiety. Jest to również czas na montaż mebli wbudowanych, czyli szaf na wymiar oraz mebli kuchennych, a także łazienkowych.

Jeżeli interesuje Cię wykończenie mieszkania na terenie Trójmiasta - polecamy firmę BB Construction.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe