Wielki powrót i wielkie zainteresowanie

  • 26.07.2019, 07:36
  • opr. red
Wielki powrót i wielkie zainteresowanie fot. B. Procelli

Podziel się:

Oceń:

MALBORK Z okazji Jubileuszu XX lecia Oblężenia Malborka, Muzeum Zamkowe w Malborku , PSZS Malbork i MKS Nogat Malbork, zorganizowały 20 lipca 2019 r. na Nogacie przy zamku regaty wyścigów łodzi smoczych.

Była to reaktywacja imprezy , która z powodzeniem rozgrywana była w latach poprzednich i przez kilka edycji jako impreza coroczna cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Malborka. Okazało się, że po latach przerwy to zainteresowanie jest równie duże.

W rywalizacji wzięło udział 6 osad łodzi w kategorii „Fun amator” oraz 11 osad w kategorii „Sport. W kategorii „fun-amator” większość stanowiły reprezentacje muzeów, w tym drużyna Muzeum Zamkowego w Malborku. W kategorii „Sport” udział wzięły profesjonalne zespoły, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy.

W kategorii „Fun amator” na 1000 metrów zwyciężyła drużyna KS Przygoda Gdańsk, na podium znalazły się też kolejno: Muzeum Narodowe Morskie w Gdańsku i WSG Malbork, a następne pozycje: Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Miasta Gdańska oraz łączony skład Muzeum Archeologicznego i Wikinga Gdańsk. W sprincie na 200 metrów w tej kategorii zwyciężyła Przygoda Gdańsk, przed WSG Malbork, drużyną Muzeum Archeologiczne/Wiking Gdańsk, Muzeum Narodowym Morskim, Muzeum Zamkowym w Malborku i Muzeum Miasta Gdańska.

W kategorii „Sport” na 2000 metrów pierwsze miejsce zajęła Spójnia Warszawa z Markiem Łbikiem w osadzie - byłym kajakarzu dwukrotnym mistrzu świata, dwukrotnym medalistą z Seulu i wielokrotnym mistrzem Polski. Następne miejsca w tej kategorii to, kolejno: Przygoda Gdańsk "A" i MRKS Gdańsk. Poza podium znalazły się malborskie osady: Słodki Smok, PSZS i Smoczy Dream Team.

W sprincie na 200 metrów najlepsza w kategorii „Sport" była KS Przygoda "A", za nią PSZS Malbork, trzeci był Smoczy Dream Team Malbork, a dalej kolejno: Smocza Aura Gdańsk, 5. Drakens Iława II.

W kat. "Sport champion" najlepsza okazała się Przygoda Gdańsk, przed Spójnią Warszawa i MRKS Gdańsk.

fot. B. Procelli

opr. red

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe