Suknia ślubna dobrana do sylwetki

  • 27.06.2019, 12:58
  • artykuł sponsorowany
Suknia ślubna dobrana do sylwetki

Podziel się:

Zbliżający się ślub jest zawsze wyzwaniem dla każdej panny młodej. Poza ustaleniem wszystkich szczegółów wesela, jedną z najważniejszych decyzji jest wybór sukni ślubnej. Ta powinna być dobrana nie tylko pod kątem naszego gustu oraz urody, ale też, jeśli chodzi o kształt naszej sylwetki

Gruszka i klepsydra

Kobiety o sylwetce w kształcie gruszki cechują się najczęściej płaskim brzuchem i niewielkimi piersiami. Sylwetka ta charakteryzuje się też masywnymi udami. Dlatego suknie ślubne do tej sylwetki powinny mieć klasyczny charakter, a jednocześnie cechować się podkreśleniem talii. Miękkie tkaniny ukryją grubsze biodra i uda, same ramiona wtedy wydadzą się już bardziej proporcjonalne. W przypadku wydatnych ud i pupy doskonale sprawdzają się proste spódnice, bardzo łatwo też dobrać do nich buty ślubne. Klepsydra zaś to zarysowane ramiona i biust oraz biodra z wyraźnie zaznaczoną talią. W tym przypadku możemy sobie pozwolić na pełną dowolność w wyborze kreacji, jednak najkorzystniej wyglądać będziemy w fasonie „rybki”

 

Wazon i Jabłko

Wazon cechuje się wydatnym biustem, wiolonczela posiada spory biust, mocne wcięcie w talii, masywne uda i pośladki oraz ładne łydki. W tym przypadku aż się prosi skorzystać z modeli, które wydatnie podkreślają talie. Jeśli jesteśmy posiadaczkami szczególnie dużego biustu, to możemy się zdecydować na suknie z ramiączkami z dekoltem V.

Jabłko ma z kolei zazwyczaj rozbudowane ramiona, duży biust i krągłe biodra. Cechą charakterystyczną tej sylwetki jest słabo zarysowana talia. Tutaj szczególnie korzystnie wyglądać będą sukienki proste z pionowymi cięciami, z miękko układających się, ale nie opinających ciała tkanin, ze zwiewnymi rękawkami lub bolerkiem. Unikajmy charakterystycznych ozdób i cienkich ramiączek. Doskonale sprawdzi się tutaj model A, ma on bowiem dość wysoko ułożone odcięcie w talii.

 

Kielich i Kolumna

Kielich ma rozbudowaną linie ramion, a jednocześnie spory biust oraz wąską linię talii i bioder. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą tutaj modele dwuczęściowe, które rozszerzają się ku dołowi. Należy unikać sukni z całkowicie odkrytymi ramionami lub ramiączkami wiązanymi na szyi. Kolumna to sylwetka bardzo dziewczęca z małym biustem i wąskimi biodrami. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na wybór bardziej awangardowych sukien ślubnych. Możemy też zdecydować się na suknie, które w wyraźny sposób odkrywać będą ramiona. Warto też optycznie poszerzyć biodra. W tym celu szukajmy sukni, który zrobiona została z wyraźnie błyszczących tkanin.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe