Sobota, 19.10.2019

MKS Nogat z dobrymi wynikami

  • 19.06.2019, 12:12
  • (red.)
MKS Nogat z dobrymi wynikami fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
15 czerwca 150 kajakarzy z 11 klubów z północnej Polski po raz pięćdziesiąty piąty ścigało się na Nogacie na dystansach 200 m i 500 m w kategoriach senior, junior, młodzik oraz w kategorii dziecięcej.

Zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Malborka, który zdobył Adam Witkowski z Olimpii Elbląg. Adam triumfował w wyścigu memoriałowym K-1 500 m juniorów, czyli w głównym wyścigu zawodów.

Zawodnik naszego MKS Nogat, Wiktor Żarski nie startował w regatach, ponieważ wyjechał do Wałcza na zgrupowanie olimpijskie Kadry Polski Juniorów, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Jednakże jego koledzy klubowi odnotowali dobre wyniki. Wśród juniorów młodszych w konkurencji K-1 500 m szóste miejsce zajął Krzysztof Rybka, a wśród młodzików siódme zajął Marek Kaźmierczak. Z kolei w kategorii dzieci w konkurencji K-1 500 m najlepszy wśród zawodników MKS Nogat okazał się Maciej Kaźmierczak, który w finale uplasował się na piątej pozycji.

Regaty o Puchar Nogatu to jedne z najstarszych regat w Polsce. Organizowane od 1964 roku są dziś także upamiętnieniem Józefa Wiatra, pochodzącego z Elbląga trenera i wychowawcy pokoleń malborskich kajakarzy.+

fot. Tomasz Sułkowski

(red.)

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe