Sobota, 19.10.2019

Losy sienkiewiczowskich bohaterów w rockowej odsłonie

  • 14.06.2019, 07:44
  • Żródło: MCKiE
Losy sienkiewiczowskich bohaterów w rockowej odsłonie fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
8 czerwca w Fosie Południowej Muzeum Zamkowego można było znowu wzruszyć się losami Zbyszka i Danusi, tym razem jednak wyśpiewanymi i zainscenizowanymi na rockową modłę. „Rock-Opera Krzyżacy jr.” okazało się imponującym widowiskiem z muzyką graną na żywo. To nie będzie zwykły musical, to będzie spektakl na miarę czasów! - zapowiadali twórcy i naszym skromnym zdaniem słowa dotrzymali.

Wokaliści i instrumentaliści biorący udział w tym projekcie to uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka, głównie ze studia wokalnego „Balbiny” i I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Przedstawienie wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem.

Libretto rock-opery napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Scenografię z wykorzystaniem nowoczesnej animacji komputerowej i grafiki 3D zaprojektował Denis Grzechnik z Gdańska.

Artyści przemówili do uczuć i wyobraźni widzów w każdym wieku – na spektaklu, świetnie bawiły się nawet małe dzieci, które nie miały wcale zamiaru udać się na spoczynek mimo późnych godzin nocnych (jak dla nich), w jakich kończyło się widowisko.

fot. Tomasz Sułkowski

Źródło: MCKiE

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe