Sobota, 19.10.2019

Laureaci konkursu Malborski Mistrz Biznesu

  • 13.06.2019, 08:20
  • Joanna Pawłowska
Laureaci konkursu Malborski Mistrz Biznesu fot. Tomasz Sułkowski W tym roku, po raz drugi, konkurs został zorganizowany przez miasto wspólnie z gminą Malbork.
Podziel się:
Oceń:
Na uroczystej Gali w Karwanie wręczono honorowe nagrody Malborskiego Mistrza Biznesu, przyznanych przez Radę Gospodarczą przy burmistrzu. Goście czuli się bezpiecznie ponieważ wejścia do budynku pilnowało dwóch halabardników. Wewnątrz witała ich grupa wesołych błaznów, czyli dzieci z Zespołu „Bursztynki”, a piękną muzyką Paweł Zagańczyk, wirtuoz akordeonu, przygotował gości do ważnej uroczystości.

- Od czasu wyborów z przed 30 lat, zmieniła się sytuacja gospodarcza w Polsce. Wtedy obawiano się, że nasz kraj nie wyjdzie z tego wielkiego kryzysu. Ale nie doceniono naszych przedsiębiorców. Udało się, odnieśliśmy sukces. Dziękuję wam za to – zwrócił się burmistrz Marek Charzewski do zebranych.

W tym roku, po raz drugi, konkurs został zorganizowany przez miasto wspólnie z gminą Malbork. Do pięciu kategorii Mistrza Biznesu zgłoszono 27 kandydatów. Laureaci otrzymali statuetki przedstawiające rycerza, które zostały zaprojektowane przez Piotra Banasika.

Debiut Roku 2018 zdobyło PHU „Słodka pamiątka” Justyny Śnieżek. Powstała w ubiegłym roku firma zajmuje się dystrybucją krówek malborskich.

Byłam zszokowana tą nagrodą. To radość, że krówka cieszy się tak dużą popularnością nie tylko wśród turystów ale też wśród mieszkańców. Nam, bo to pomysł mój i męża, zależało na promowaniu miasta. Dziękuję za docenienie, które da nam większą motywację.

Mecenat Roku 2018 przypadł Firmie OVAL Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Wytwarza ona płynną masę jajową, ciastka biszkoptowe, jest też właścicielem fermy kurzej i przetwarza skorupki jaj na polepszacz do gleby.

- To bardzo miłe, że po 20 latach zostaliśmy docenieni. Kiedyś nie mogliśmy pomagać innym, ale obecnie prowadzimy działalność charytatywną na dosyć dużą skalę. Pomagamy parafiom, straży pożarnej, szkołom, organizacjom pozarządowym i społecznym, wspomagamy młodych sportowców – powiedział prezes Edward Maciąg.

Inwestorem Roku 2018 został, jedyny zgłoszony kandydat, Bar „Bis” Lucyny Kusztal. W ubiegłym roku wybudowała i otworzyła Restaurację „Parkowa Przystań”, w której proponuje obiady domowe.

- To wielkie wyróżnienie jest nie tylko dla mnie, również dla mojej rodziny i pracowników. To ważne, że malborczycy nas dostrzegają, bo pracujemy ciężko dla klientów indywidualnych i firm. Dbamy o lokale i staramy się, żeby klienci do nas wracali.

Sukcesje Roku 2018 – nie wpłynęło żadne zgłoszenie. Statuetka poczeka do przyszłego roku

Na Firmę Roku 2018 wybrano Firmę Arcona Stefanii Furgały, produkującą wypełnienia do poduszek, mebli tapicerowanych i wyrobów pościelowych oraz formatek do tychże mebli. Nagrodę odebrał Piotr Furgała.

- Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy docenieni. To pokazuje uczciwość firmy. Dziękuję naszym pracownikom zaufanym i solidnym, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Wyboru laureata ostatniej nagrody dokonali mieszkańcy głosując smsami.

Fachowcem Roku 2018 została Marta Szewczyk, Studio Edukacji Muzycznej „Nutka”. Szkoła prowadzi zajęcia gry na wielu instrumentach, umuzykalniania i śpiewu.

- Dziesięć lat temu moje życie zmieniło się i obrało kurs na muzykę. W tej pracy spełniam marzenia swoje ale także innych. Ta nagroda to dowód na to, że ludzie wierzą we mnie i to co robię ma sens. W tym konkursie nie ma przegranych, ja miałam szczęście.

To nie był koniec wyróżnień. Prezydent „Pracodawców Pomorza” Zbigniew Canowiecki wręczył trzy Odznaczenia za zasługi na rzecz tej organizacji. Otrzymali je Marek Charzewski, burmistrz Malborka, Jarosław Filipczak, przewodniczący Rady Gospodarczej i Zbigniew Charmułowicz, sekretarz RG. Podziękowania za współpracę w organizacji konkursu Malborski Mistrz Biznesu i działania na rzecz przedsiębiorców otrzymała Joanna Reszke, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Kolejne spotkanie za rok.

Fot. T. Sułkowski

Joanna Pawłowska

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe