Gdzie warto uczyć się kitesurfingu?

  • 07.06.2019, 11:57
  • artykuł sponsorowany
Gdzie warto uczyć się kitesurfingu?

Podziel się:

Kitesurfing to obecnie jedna z najpopularniejszych wodnych dyscyplin. Coraz więcej osób decyduje się na jej uprawianie. Popularyzacja kite nie byłaby możliwa gdyby nie liczne szkoły, które powstają w całej Polsce. O tym kilka słów w artykule. Gdzie warto uczyć się kitesurfingu i dlaczego w profesjonalnej szkole.

Kitesurifng – sport z pogranicza ekstremalnych

Jakby na to nie patrzeć kitesurfing jest sportem ekstremalnym. Ale to wcale nie oznacza, że trzeba się go bać i, że to sport dla wybranych. Kite surfing jest bardzo bezpieczny, pod warunkiem, że uprawiając go trzymamy się pewnych reguł.

Pierwszą z nich i najważniejszą jest ta, że nie uczymy się kite na własną rękę. Mimo, że internecie nie brakuje materiałów na ten temat, można poczytać blogi, fora, a nawet pooglądać filmy instruktażowe. To spora dawka wiedzy, którą – owszem – warto przyswajać, jednak w teorii. Praktykę lepiej zostawić profesjonalistom.

Kite – nauka tylko w szkole

Jeśli zależy ci na tym by nauczyć się pływać na desce z żaglem dobrze i w miarę krótkim czasie, a przede wszystkim bezpiecznie musisz wybrać szkołę kite. Tam znajdziesz profesjonalnych instruktorów, którzy podczas kursu przeprowadzą cię przez naukę – od teorii do praktyki.

Tylko pod okiem doświadczonego instruktora możesz uczyć się bezpiecznie i masz pewność, że wszystkie twoje błędy będą od razu korygowane. Dzięki temu nauka w szkole kite daje lepsze efekty niż nauka samodzielna.

Dlatego na pytanie - gdzie warto uczyć się kitesurfingu odpowiedź może być jedna – w szkole kitesurfingu.

Szkoła kitesurfingu – jak wybrać

Szkół jest w Polsce wiele. Wybierając tę jedyną warto kierować się doświadczeniem i składem kadry instruktorskiej. Można też poszukać informacji na forach – gdzie ludzi często dzielą się opiniami na temat szkoły i metod uczenia. Warto sprawdzić wielkość grup, ubezpieczenie (które jest obowiązkowe), i przebieg zajęć. W razie pytań zawsze może skontaktować się z właścicielem i dopytać o szczegóły.

Pamiętaj, że przy wyborze szkoły cena nie powinna być głównym kryterium. Szkoły z mniejszym doświadczeniem często celowo obniżają ceny, by w ten sposób przyciągnąć do siebie klientów. Ale jakość nauki zależy od poziomu jaki oferuje szkoła. I na to przede wszystkim należy zwróć uwagę.

Szukasz szkoły z doświadczeniem? Sprawdź Fun Surf szkoła kitesurfingu

Przejrzyj całą naszą ofertę , wejdź na stronę windsurfing.com.pl
 

artykuł sponsorowany

Pozostałe