Poniedziałek, 16.09.2019

Młodzi o Unii.

  • 20.05.2019, 09:37
  • Joanna Pawłowska
Młodzi o Unii. fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
Powiatowe Ognisko Plastyczne ogłosiło konkurs pt. „Dzieci i młodzież przyszłością Europy”, patronat sprawowali europoseł Janusz Lewandowski i Mirosław Czapla, starosta malborski.

Do konkursu wpłynęło 180 prac: 163 projekty kartek pocztowych i 17 plakatów. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe: klasy szkół podstawowych 1 - 3, 4 - 6, 7 – 8 oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Młodsi uczniowie mieli za zadanie przygotować pocztówkę do przyjaciela, starsi plakat na temat „UE wspólnotą młodych”.

Artyści Benedykt Kroplewski i Bogdan Paczkowski, członkowie jury, wybrali najlepsze prace; ogłoszenie wyników odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku, tam też można oglądać pokonkursowe prace.

Julia Żmijewska, 10 latka, otrzymała wyróżnienie.

- Od roku jestem w Ognisku, a wcześniej malowałam dużo rzeczy w domu. Słyszałam o Unii i na konkurs zrobiłam pocztówkę. Dostałam dyplom i prezenty: bierki i kartę podarunkową. Będę mogła kupić sobie książki albo farby.

- Kredkami i cienkopisami namalowałam znane rzeczy. To zamek w Malborku, molo w Sopocie i łabędzie, też smoka wawelskiego i góry - z wyróżnienia cieszy się również 11 letnia Kamila Makarenko.

Jedną z dwóch pierwszych nagród za plakat przyznano15 letniej Magdalenie Gałązce.

- Przedstawiłam drzewo, na którym znajdują się flagi państw UE. To była głębsza koncepcja. Drzewo symbolizuje zjednoczenie państw naszego kontynentu. Rozpad unii spowoduje, że flagi pospadają i nie będzie tak dobrze jak jest teraz – wyjaśniła swój pomysł. - To moja pierwsza nagroda w życiu.

Uroczystość zakończyło losowanie Nagrody Specjalnej Starosty Malborskiego; otrzymała ją … Magdalena Gałązka. Wyjedzie, razem z rodzicami na dwa dni do Brukseli.

- Jestem szczęściarą, nie mogę w to uwierzyć.

Był też trzeci powód do radości. Plakat Magdy został wręczony Januszowi Lewandowskiemu.

- I będzie wisiał w Brukseli – dodaje Monika Gałązka, jej mama.

Joanna Pawłowska

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe