228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • 09.05.2019, 09:13
  • (opr. red.)
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja fot. Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Piątkowa (3 maja) Msza św. w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku odprawiona została w intencji Ojczyzny w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ks. dziekan Arkadiusz Śnigier, który odprawiał nabożeństwo razem z ks. prałatem seniorem Janem Żołnierkiewiczem, powiedział m.in., że z konstytucji przemawia duch narodu polskiego i wielowiekowej drogi, jaką przeszedł nasz naród.

Obchodzoną uroczyście kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ks. dziekan Arkadiusz Śnigier dedykował naszym współczesnym politycznym elitom, ludziom odpowiedzialnym za dziś i jutro Polski. „Odwróćmy serca od niszczących swarów, spójrzmy ku tym, którzy uchwalali konstytucję, którzy wspólnym wysiłkiem dążyli do naprawy państwa i rozwiązania ważkich problemów” – powiedział jeszcze ks. dziekan.

W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe malborskich szkół, kombatantów, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych.

Piękną oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił malborski chór Lutnia pod dyrekcją Bożeny Belcarz. Uroczystość zakończyło odśpiewanie „Roty”.

fot. Tomasz Sułkowski

(opr. red.)

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe