Czy doczekamy się kina?

  • 03.04.2019, 10:14
  • JP
Czy doczekamy się kina? fot. Tomasz Sułkowski / Klub garnizonowy

Podziel się:

Oceń:

Kiedyś w Malborku działały trzy kina i DKF; od dawna nie ma ani jednego. Pomimo starań burmistrza nie udało się dojść do porozumienia z wojskiem i w dawnym „Klubowym” chyba nie będziemy mogli oglądać filmów.

W poszukiwaniu innego lokalu poważnym problemem dla władz miasta jest brak spełniającego wszelkie warunki, odpowiedniego pomieszczenia na srebrny ekran. A budowa kina nie wchodzi w grę choćby ze względów finansowych.

Mieszkańcy Malborka od paru lat proszą władze o kino. Zapytałam grupę studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku co sądzą o pomyśle powstania srebrnego ekranu w Malborku. Byli zachwyceni.

- Kino jest bardzo potrzebne, kiedyś mogliśmy oglądać filmy w trzech placówkach. Jeszcze niedawno chodziliśmy na DKF w Szkole Łacińskiej. Szkoda, że to upadło – mówili. – Teraz musimy jeździć do Gdańska, Elbląga, Tczewa czy Sztumu. A to niestety jest problem. Nie wszyscy mamy samochody a pociągiem, to już ciężka wyprawa.

Jestem zwykłą mieszkanką Malborka. Przyszedł mi do głowy pewien pomysł, może okaże się zadowalający. Proponuję rozważyć dwie możliwości rozwiązania problemu.

W Karwanie Zamku Malborskiego znajduje się świetnie wyposażona amfiteatralna sala audiowizualna na 99 miejsc. Jednak cena jej wynajmu jest duża; za godzinę jest to 300 zł plus 23% vat. A trzeba liczyć trzy godziny. Może udałoby się porozumieć panom burmistrzowi i dyrektorowi MZM i sala zostałaby udostępniona bezpłatnie. A z budżetu miasta opłacono by operatora z odpowiednimi uprawnieniami oraz wypożyczenie filmu. (...)

Więcej w bieżącym wydaniu Gazety Malborskiej z dnia 3 kwietnia 2019

JP

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JS
JS 03.04.2019, 11:15
A gdzie w te *** w karwanie wstawisz projektor? Tam nie ma na to miejsca :(
Ta sala już była pod tym kątem analizowana.

Pozostałe