Niedziela, 25.08.2019

„Karta przyjaźni” Malborka z Kilkenny podpisana

  • 06.02.2019, 09:12
  • (red.)
„Karta przyjaźni” Malborka z Kilkenny podpisana fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
29 stycznia burmistrz Marek Charzewski i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz wraz z Murty Brennan i Anną Adamowską, reprezentującymi Twilight Community Group (Grupa Społeczna Twilight) z Kilkeny z Irlandii, podpisali „Kartę Przyjaźni” o wspieraniu partnerstwa pomiędzy Malborkiem a Kilkenny.

Goście z Irlandii na temat partnerstwa i obopólnych kontaktów rozmawiali w Malborku z przedstawicielami szkół Sp 5 i SP 6, dyrekcją MZM na temat planowanej w Kilkenny wystawy podczas czerwcowego Polska Eire Festival i malborskimi hokeistami z UKS „Bombek”. Miłym, bo „śpiewającym” akcentem były odwiedziny gości z Kilkenny u zaprzyjaźnionych „Balbin”, czyli zespołu z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, który współpracuje z chórem chłopięcym z CBS Boys Choir z CBS Primary School. Kończąc swoje odwiedziny w Malborku goście z Irlandii spotkali się z członkami zespołu Secret Garden Singers, który śpiewał podczas uroczystości podpisania umowy partnerskiej w 2017 r. w Kilkenny.

31 stycznia w Warszawie deklarację podpisała również ambasador Irlandii Emer O’Connell, która zadeklarowała wsparcie inicjatyw partnerskich.

fot. Tomasz Sułkowski

(red.)

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe