Triathlonowe oblężenie Malborka

  • 12.09.2018, 07:59 (aktualizacja 12.09.2018, 08:04)
  • red.
Triathlonowe oblężenie Malborka Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Dwa dni rywalizacji. Cztery dystanse, w tym morderczy ironman. Castle Triathlon Malbork 2018 przeszedł do historii.

Castle Triathlon Malbork 2018 trwał dwa dni. Rozpoczął się od zmagań zawodników startujących na dystansach 1/8 ironmana oraz 1/4 IM. W sumie do startu zgłosiło się blisko 700 zawodników.

Na początku zawodnicy pływali w Nogacie u stóp zamku. Następnie pojechali płaską trasą kolarską, która organizatorzy uważają za najszybszą w Polsce, co – jak wyjaśniają - potwierdzają średnie prędkości zawodników. Trasa biegowa prowadziła między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego oraz Park Miejski, dzięki czemu etap biegowy był atrakcyjny dla zawodników. Ci z 1/8 IM mieli do pokonania 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu, a na „ćwiartce” każdy z odcinków był odpowiednio o połowę dłuższy: 0,95 km pływanie, 45 km na rowerze i bieg na 10,55 km.

Bezkonkurencyjny na dystansie 1/4 IM okazał się Paweł Najmowicz (Tri NEGU), który z wbiegł na metę z czasem 1 godziny, 56 minut i 47 sekund, bijąc swój rekord życiowy. Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Korulczyk (Biegająca Bio Mama) – 2.27,59 godziny. Krótszy dystans – dobry dla sprinterów oraz początkujących – był nowością na malborskiej imprezie, zatem w historycznym miejscu historyczne było też zwycięstwo, które odniósł Maciej Ogrodnik (Triwise) w czasie 1.05,28 godziny. Wśród kobiet najlepsza była Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań) – 1.13,58.

W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od samego rana. Najpierw, o godz. 6, do wody przy dźwiękach „Bogurodzicy” weszli uczestnicy ironmana (3,8 km - 180 km - 42,2 km), a trzy godziny później do Nogatu wskoczyli zawodnicy 1/2 ironmana (1,9 km pływania - 90 km na rowerze - 21,1 km biegu). W sumie około 500 osób. Tego dnia pierwszy na mecie pojawił się zwycięzca „połówki” - Tomasz Szala z Nowej Iwicznej, który wygrał w czasie 3.56,01. Najszybsza z pań była Ewelina Pisarek z Warszawy – 4.36,03.

Bardzo zadowolony z siebie był triumfator ironmana – Jakub Kimmer z Łodzi, który złamał barierę dziewięciu godzin. Na pokonanie dystansu 226 godzin potrzebował ledwie 8 godzin, 50 minut i 2 sekund. Wiadomo, że obok siebie na trasie mijali się wyczynowcy i amatorzy. Ci drudzy walczyli głównie z własnymi słabościami. Ostatni zawodnik dotarł na metę, gdy było już ciemno – kilka minut po godzinie 21.

Organizatorzy, na czele z malborczykiem Marcinem Waniewskim, pomysłodawcą imprezy i jej dyrektorem sportowym, nie kryli zadowolenia z przebiegu tegorocznej edycji Castle Triathlon Malbork. Zwłaszcza że od samych zawodników otrzymali wiele pozytywnych opinii. Cieszyła się też na pewno branża turystyczna. Lekko można szacować, że w ostatni weekend w mieście zjawiło się kilka tysięcy gości (licząc triathlonistów i osoby im towarzyszące). To było triathlonowe oblężenie Malborka.

red.

Zdjęcia (70)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe