Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Jakie są sposoby na rejestrację wizyty u lekarza?

  • 4.07.2018, 09:25
  • redakcja
Jakie są sposoby na rejestrację wizyty u lekarza?
Podziel się:
Oceń:
Obecnie ludzie chcą mieć wiele możliwości, by ostatecznie wybrać najbardziej dogodne dla siebie rozwiązanie. Przede wszystkim jest to związane z dynamicznym tempem życia, ale też ciągłym brakiem czasu. Dlatego tak wiele branży stara się, jak najbardziej dostosować do oczekiwań klientów. Coraz częściej mamy też z tym do czynienia w przypadku służby zdrowia, gdzie pacjent może dostosować odpowiedni sposób umawiania się na wizytę do lekarza. Zatem warto sprawdzić, jakie obecnie są dostępne opcje, by wiedzieć, czego można oczekiwać.

Najczęstsze sposoby na rejestrację

Trzeba przyznać, że obecnie korzysta się przede wszystkim z trzech sposobów, dzięki którym możliwe jest umówienie się na wizytę u lekarza. Ciągle największą popularnością cieszy się osobiste załatwianie tej sprawy, jednak równie chętnie pacjenci wybierają telefoniczną rejestrację. Warto też podkreślić, że jednym z najnowocześniejszych sposobów jest umówienie się na wizytę za pomocą Internatu, co jest nie tylko łatwe, ale też bardzo wygodne. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady, które wiążą się z wcześniej przedstawionymi sposobami.

Internetowa rejestracja

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że rejestrowanie swojej wizyty u lekarza za pomocą Internetu jest bardzo wygodne, ponieważ można to zrobić w dogodnym dla nas momencie. Dzięki temu nie musimy przejmować się godzinami pracy rejestracji, gdyż można to zrobić bez względu na porę dnia lub nocy w każdym dniu tygodnia. Konieczne jest jednak to, by mieć dostęp do Internetu, co może być utrudnieniem np. dla starszych osób, ponieważ nie każdy senior z niego korzysta. Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, zastanawiając się nad tą opcją, jest zaoszczędzenie czasu. Pacjenci nie muszą stać w kolejce do właściwego okienka. Warto też pamiętać o tym, że każdy ośrodek zdrowia, który chce wprowadzić taką możliwość, musi posiadać odpowiednie oprogramowanie oraz hosting. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/.

Telefoniczna rejestracja

Trzeba przyznać, że ten rodzaj rejestracji jest bardzo wygodny, ponieważ można umówić się na wizytę u lekarza właściwie w każdym miejscu. Dlatego jest to bardzo dobra opcja dla osób starszych lub takich, którzy po prostu nie są w stanie dostać się do ośrodka zdrowia. Dodatkową zaletą jest również to, że nie potrzeba do tego Internetu, wystarczy tylko telefon stacjonarny lub komórkowy. Warto jednak podkreślić, że czasem trzeba spędzić kilkadziesiąt minut przy telefonie, by po długim czasie i ostatecznie dowiedzieć się, że nie ma już wolnych terminów.

Rejestracja w placówce

Takie rozwiązanie jest odpowiednie dla osób, które mieszkają w pobliżu ośrodka zdrowia, ale też mają dużo wolnego czasu. Zazwyczaj stanie w kolejce może zająć dużo czasu, co jest bardzo uciążliwe. Trzeba jednak podkreślić, że rejestracja w placówce zapewnia bezpośredni kontakt z pracownikami danej placówki.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe