Medalowy start młodzików w pierwszej rundzie mistrzostw

  • 21.03.2017, 21:32
  • (as) Fot. Archiwum MAL WOPR
Medalowy start młodzików w pierwszej rundzie mistrzostw

Podziel się:

Oceń:

Z 12 medalami wrócili pływacy MAL WOPR z Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat, które odbyły się w miniony weekend w Gdańsku. Tytuł najlepszej 12-latki zawodów trafił do Pauliny Cierpiałowskiej.

Zawody odbywają się równolegle w kilku miejscach w Polsce i mają rangę mistrzostw kraju młodzików w wieku 12-13 lat. W marcu organizowana jest pierwsza runda, a w czerwcu – druga. W Gdańsku startowało 215 zawodników z 12 klubów województwa pomorskiego.

Wśród dwunastolatków swoją klasę potwierdziła Paulina Cierpiałowska. Rozzłościł ją pierwszy start, gdy na 100 m stylem motylkowym prowadziła, ale nie zauważyła rywalki płynącej na odległym torze i o 0,4 sekundy przegrała złoto. W pozostałych wyścigach nie dała już szans przeciwniczkom. Zdobyła złote medale na 200 m stylem zmiennym, 100 i 400 dowolnym, wszystkie z nowymi rekordami życiowymi.
- Wynik 4.43,77 minuty uzyskany przez naszą pływaczkę na dystansie 400 m stylem dowolnym był o 3 sekundy lepszy od jej własnego rekordu okręgu. Warto też odnotować rewelacyjny wynik na 100 m tym samym stylem. Czas 1.02,06 minuty jest już tylko o 0,3 sekundy słabszy od rekordu okręgu olimpijki, wielokrotnej mistrzyni i rekordzistki Polski, Katarzyny Baranowskiej – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka Sekcji Pływackiej MAL WOPR.
Paulina do swojego dorobku dorzuciła też wraz z Magdą Mroczek, Nadią Walentynowicz i Jakubem Grapentynem srebro w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, a także zaliczyła nowe rekordy życiowe w obu startach sztafetowych: na 50 m stylem dowolnym (29,46 sek.) oraz 50 m stylem motylkowym (31,60 sek.). Ten ostatni wynik jest o 0,1 sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu okręgu i od Komisji Pływania POZP zależeć będzie, czy zostanie on uznany.
Do poziomu sportowego Pauliny Cierpiałowskiej starają się równać pozostali zawodnicy MAL WOPR. Magda Mroczek w czterech startach indywidualnych i dwóch sztafetowych wywalczyła rekordy życiowe, zdobywając przy tym cztery brązowe medale. W klasyfikacji generalnej dwunastoletnich zawodniczek uplasowała się na 4 miejscu wśród 40 sklasyfikowanych pływaczek.
We wszystkich swoich startach rekordy życiowe bił też dwunastoletni Jakub Grapentyn. Wywalczył dwa brązowe medale, a na uwagę zasługuje jego wynik na 400 m stylem dowolnym, gdzie poprawił swój rekord życiowy aż o 13 sekund (5.10,15). Ostatecznie zajął siódmą lokatę na 48 dwunastolatków. Pięć rekordów życiowych i srebro w występie na 100 m stylem klasycznym zdobyła dwunastoletnia Liliana Szpaczyńska.
Doskonale w mistrzostwach zaprezentowali się również 13-latkowie: Cezary Gwiazdowski i Maciej Kowalski. Pierwszy ustanowił „życiówki” we wszystkich swoich startach, a Maciej, który ostatecznie zajął 12 miejsce na 57 zawodników, poprawił cztery najlepsze dotychczasowe wyniki.
Po trzy rekordy życiowe wywieźli z Gdańska: Alicja Lewandowska, Nikodem Hermanowicz, Piotr Szuryński oraz pływający w MAL WOPR dopiero od września Mikołaj Szraga; po jednym: Jan Grochecki oraz osłabione chorobą Nadia Walentynowicz i Weronika Marchlewska, a także zdyskwalifikowana za falstart w drugim starcie Martyna Ziemińska.
Ekipa MAL WOPR, mimo że do najliczniejszych nie należy, cieszyła się z wysokich miejsc w klasyfikacjach generalnych: czwartego w kategorii 12-latków i szóstego wśród 13-latków na odpowiednio 11 i 12 sklasyfikowanych klubów.

- To bardzo dobry wynik i liczymy, że równie dobre lokaty zajmą najlepsi w klasyfikacji krajowej, choć na oficjalne wyniki z Polskiego Związku Pływackiego będziemy musieli poczekać aż do wakacji – wyjaśnia Iwona Ciecholewska, która przygotowuje zawodników do startów wraz z Dorotą Grzywacką.

(as) Fot. Archiwum MAL WOPR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe