piątek, 26 kwietnia 2024 14:33

Atomówki mistrzyniami Pomorza juniorek

Juniorki Atomu Trefla Malbork zdobyły mistrzostwo Pomorza. Gospodarzem turnieju decydującego o triumfie w województwie i awansie do szczebla centralnego rozgrywek była Energa Gedania Gdańsk. Oprócz gospodyń rywalkami trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka były dwie drużyny Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

Z zespołami z Rumi malborskie „atomówki” poradziły sobie gładko, wygrywając po 3:0 – z APS I w setach do 14, 20 i 12, a z APS II do 13, 7 i 14. Zdecydowanie inny obraz miało spotkanie z gdańszczankami. Siatkarki z Malborka wygrały już dwa sety do 19 i 18. Wydawało się, że w trzeciej odsłonie postawią kropkę nad „i”, tymczasem stanęły i przegrały dwie kolejne partie do 20 i 17. W tie-breaku również początkowo lepiej radziły sobie zawodniczki Energi Gedanii, ale podopieczne trenerów Żołędziewskiego i Tercjaka wyszły z opresji obronną ręką i wygrały decydującego seta 15:12. Z tytułem mistrzyń Pomorza awansowały do fazy ćwierćfinałowej mistrzostw Polski.