W sobotę poetycki koncert

  • 18.01.2017, 23:52
  • (A)
W sobotę poetycki koncert

Podziel się:

Oceń:

21 stycznia, czyli w najbliższą sobotę, o godz. 18 w zamkowym Karwanie odbędzie się pierwszy w tym roku koncert z cyklu Zamkowe Kameralia. Tym razem przed malborską publicznością swoją najnowszą płytę pt. "Słowa" zaprezentują muzycy zespołu Zdążyć przed Północą.

Partnerzy: Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na zupełnie wyjątkowy, niezwykle poetycki koncert w ramach Zamkowych Kameraliów. Zespół Zdążyć przed Północą tworzą muzycy związani z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej z silnym emocjonalnie przekazem muzyki poetycko-folkowej. To : Grzegorz Radtke - śpiew, gitara, harmonijka ustna, Tomasz Wiczyński – kontrabas i Mariusz Wilke – gitary. Promować będą swoją najnowszą płytę.

Płyta „Słowa” jest dla nas szczególna z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że jest to w zasadzie pierwsze wydawnictwo stworzone wspólnie w takim składzie osobowym, w którym gramy na co dzień. Oddaje więc autentyczne brzmienie zespołu, stając się jego artystyczną wizytówką. Granie w trio sprawia nam wiele przyjemności i daje sporo satysfakcji, co mamy nadzieje usłyszą Państwo sięgając po ten krążek – mówią członkowie zespołu. - Po drugie, materiał tej płyty jest efektem naszej wspólnej twórczości, rezultatem zderzenia ze sobą trzech różnych osobowości. Bardzo wnikliwe teksty Grzegorza oraz odnajdywane przez niego cytaty Mędrców stały się osnową i leitmotivem całej płyty –stąd też taki, a nie inny jej tytuł. Natomiast szkice i pomysły muzyczne, które kraszą treść literacką są  wypadkową naszej wspólnej wrażliwości muzycznej –sumaryczną wartością dodaną i dla nas jest to  wartością samą w sobie – tacy właśnie jesteśmy.

Koncert w Malborku odbędzie się 21 stycznia (sobota) o godz. 18 w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan, ul. Starościńska 1. Bilety w cenie 15 zł i ulgowe 10 zł (dla uczniów, emerytów i rencistów) można kupić w kasach Muzeum Zamkowego. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. 

Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę – podwójne zaproszenie na sobotni koncert. Aby je otrzymać, wystarczy zadzwonić do naszej redakcji i odpowiedzieć na pytanie: jaki tytuł nosi najnowsza płyta zespołu Zdążyć przed Północą? Czekamy w czwartek pod nr tel. 55 272 07 01 od godz. 11 do 11.15.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe