Tak było 71 lat później

  • 21.03.2016, 23:10
  • (S)
Tak było 71 lat później

Podziel się:

Oceń:

17 marca jest symboliczną datą w historii miasta. Nie wszyscy za nią przepadają, ale to tak i dzień, gdy mieszkańcy wracają pamięcią do wydarzeń z 1945 r.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Malborku. Dużo ciekawiej było w sobotę w parku przy ul. Grunwaldzkiej. Tam odbyła się inscenizacja historyczna z udziałem rekonstruktorów. Tak jak zapowiadali jej pomysłodawcy, w ramach widowiska uczestnicy przenieśli się w czasie do lat 40. Zaprezentowano m.in. sprzęt: motocykle WH, broń gazową, motocykle RKKA, pojazd terenowy dodge WC 45, armaty, samochód ciężarowy chevrolet i opel blitz, samochód pancerny BA64, moździerz RKKA, moździerz WH, rekwizyty LC, repliki broni.

(S)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe