Wyjątkowe opowieści w Mediatece

  • 19.02.2015, 11:48
  • (red)
Wyjątkowe opowieści w Mediatece

Podziel się:

Oceń:

Aleksander Doba to polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca, który jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej. Jako jeden z dziesięciu podróżników z całego świata był nominowany do prestiżowego tytułu Podróżnika Roku National Geographic. I otrzymał go.

Spotkanie z Aleksandrem Dobą to kolejna odsłona podróżniczych spotkań, które cyklicznie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Klubu Podróżnika. Gość ściągnął do Mediateki rzesze miłośników morskich podróży. Padł kolejny rekord frekwencyjny i nie dla wszystkich zebranych starczyło miejsc siedzących – relacjonuje Danuta Czop z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku.
Aleksander Doba dwa razy przepłynął samotnie kajakiem Atlantyk. Emerytowany inżynier mechanik z Polic jest pierwszym człowiekiem, który dokonał tego bez wspomagania żaglem. Pierwsza wyprawa miała miejsce na przełomie 2010 i 2011 roku. To 99 dni samotnego rejsu i pokonanych 5394 km (2913 mil morskich). Podróżnik w czasie tej wyprawy przepłynął ocean w jego najwęższym odcinku, z afrykańskiego Dakaru do Brazylii w Ameryce Południowej. Dwa lata później podjął kolejną próbę. Tym razem przepłynął Atlantyk w jego najszerszym miejscu, z Europy (start w Lizbonie) do Ameryki Północnej (meta na Florydzie). Wyprawa rozpoczęła się w październiku 2013 roku a zakończyła w kwietniu 2014, trwała 167 dni, w czasie których podróżnik przepłynął 12472 kilometrów.

(red)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe