Będzie bezpłatny przewodnik

  • 23.01.2015, 09:28
  • (MC)
Będzie bezpłatny przewodnik

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Gmin i Powiatu Malborskiego już niebawem wyda przewodnik turystyczny prezentujący nasz powiat. Przygotowaniem przewodnika pod względem merytorycznym zajęli się Karolina Manikowska i Tomasz Wąsik, autorzy przewodnika „Żuławy rowerem”. Druk planowany jest na marzec, publikacja będzie bezpłatna. Nowością jest także jej dostępność za pomocą kodu QR.

„Niech poznają nas inni – promocja oferty turystycznej obszaru LSR Spichlerz Żuławski poprzez wydanie i udostępnienie on-line przewodnika krajoznawczo-turystycznego powiatu malborskiego”- taki tytuł nosi całe przedsięwzięcie, które dofinansowane zostało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Partnerami przedsięwzięcia są: PTTK Oddział w Malborku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Stowarzyszenie Koło Przewodników Malborskich, Malborska Załoga Rowerowa RAMA.

- Publikacja ma charakter innowacyjny, zawierać będzie bowiem nie tylko informacje na temat bogactwa kulturowego, architektonicznego i przyrodniczego powiatu malborskiego, lecz przede wszystkim dzięki właściwej konstrukcji, zarówno merytorycznej jak i graficznej, stanowić będzie źródło danych praktycznych, przydatnych nie tylko dla turystów, ale też mieszkańców – wyjaśnia Małgorzata Badziong z Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Malborku. - Przewodnik zawierał będzie między innymi informacje na temat bazy noclegowej, w tym agroturystycznej i gastronomicznej w powiecie malborskim, atrakcji turystycznych z podaniem szczegółów dojazdu, godzin otwarcia, dostępnej infrastruktury turystycznej, w tym rekreacyjnej, oraz kalendarium imprez cyklicznych. Ważnym elementem publikacji będzie rozdział poświęcony turystyce rowerowej w powiecie malborskim.

- Przewodnik będzie miał rozmiar 1/3 formatu A4 na spirali, czyli będzie to mały poręczny format, opatrzony czytelnymi grafikami, mapami i wskazówkami – mówi Małgorzata Badziong. - Objętość publikacji to ok. 100 stron, druk w ilości 1000 egzemplarzy planowany jest na pierwszą połowę marca tego roku. Publikacja będzie bezpłatna, ponadto, mając na celu zapewnienie szerokiej dostępności przewodnika, będzie on również dostępny w wersji elektronicznej przy użyciu kodu QR

Będzie do kolejna publikacja prezentująca piękno powiatu malborskiego. Do tej pory ukazały się: „Jesteśmy stąd – dom na Żuławach” wydana w 2008 r., współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach „Roku Żuław” oraz „Powiat Malborski – Żuławskie Pejzaże” wydany w 2008 r., współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach „Roku Żuław”.

(MC)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe