Malbork zostanie Gminą Przyjazną Turystom?

  • 02.07.2014, 11:17
  • (AMS)
Malbork zostanie Gminą Przyjazną Turystom?

Podziel się:

Oceń:

Malbork jest jedną z 15 miejscowości, które walczą w ogólnopolskim konkursie. Główną nagrodą jest turystyczna aplikacja mobilna dla gminy na okres dwóch lat. Aplikacja zostanie przygotowana na system Android.

Organizatorem konkursu jest wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", wydawnictwo Municipium SA. Kandydatury zaprezentowane zostały na stronie internetowej www.wspolnota.org.pl, tam też można oddawać swój głos.

Oto, jak wygląda wizytówka Malborka: „Panorama zapiera dech w piersiach, a dogodne położenie od wieków jest niezaprzeczalnym atutem gminy. Nie trzeba wspominać o słynnym zamku krzyżackim. Gmina oferuje o wiele więcej, o czym można się przekonać w Centrum Turystyki – certyfikowanej informacji turystycznej.

Na terenie miasta biegnie kilka szlaków: szlak Menonitów, Kopernikowski czy Zamków Gotyckich. Wiele atrakcji można zobaczyć z kolorowej kolejki turystycznej.

Po „oblężeniu” Malborka warto odpocząć na placu Miejskim z tańczącą fontanną, w parku dinozaurów, na bulwarach nad rzeką Nogat czy w Muzeum Skamieniałości. Wypoczynek umilą liczne imprezy, jak wspomniane „Oblężenie Malborka”, „Magic Malbork” i klimatyczny targ różności regionalnych „Sklepy cynamonowe”. Dla aktywniejszych turystów miasto przygotowało przystanie żeglarskie, kąpielisko, wypożyczalnie sprzętu wodnego i boiska do piłki plażowej.

Corocznie Malbork odwiedza ponad pół miliona turystów z całego świata. To miejsce koncertów, spektakli plenerowych, przedstawień teatralnych i wydarzeń sportowych. Przyjeżdżając dziś do tego pięknego krzyżackiego grodu, wita nas tańcząca w rytm muzyki kolorowa fontanna, wokół niej elementy małej architektury i liczne restauracyjki – to wszystko tworzy niesamowity klimat Malborka, kojarzonego do niedawna wyłącznie z zamkiem. Dziś jeden dzień to już za mało, by zwiedzić wszystkie atrakcje. Malbork to obowiązkowy punkt programu wycieczek po Polsce, nazywany jest Perłą Pomorza i największą górą cegieł na północ od Alp. Zapraszamy więc do miasta, gdzie w cieniu gotyckich murów wciąż żywa jest historia największej ceglanej fortecy średniowiecznej Europy.  Zachęcamy do głosowania na Malbork! Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka”.

Głosowanie internautów trwać będzie przez cały lipiec i sierpień. Laureata poznamy podczas XII Forum Kapitału i Finansów, które odbędzie się na początku października.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe