Sezon żeglarski uznano za otwarty

  • 13.05.2014, 11:50
  • Admin Admin
Sezon żeglarski uznano za otwarty

Podziel się:

Oceń:

Sezon żeglarski „Malbork 2014” został oficjalnie otwarty w ostatnią sobotę. Na przystani żeglarskiej w parku reprezentanci Urzędu Miasta Malborka, spółdzielni „Świetlik-Reaktywacja” oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego spotkali się z dziećmi i młodzieżą.

Spółdzielnia przygotowała program pilotażowy „Edukacja na wodzie”, którego jednym z założeń jest wspieranie edukacji marynistycznej wśród młodych pasjonatów żeglarstwa. W ramach zajęć, oprócz zdobywania typowej wiedzy z zakresu żeglarstwa, nastolatkowie otrzymają możliwość uzyskania stopni żeglarskich. Dodatkowo przewidziany jest rejs po Bałtyku, warsztaty fotograficzne oraz zajęcia poświęcone tematyce historycznej i kulturowej. Uczestnicy szkolenia będą mieli do dyspozycji jacht Wojtanna oraz kuter.

Tomasz Chodnikiewicz, prezes spółdzielni, podkreślał, jak obecnie ważne jest wspieranie różnego rodzaju aktywności wśród dzieci i młodzieży. Warto pokazać im, że czas wolny można spędzić inaczej niż tylko przed komputerem. Dorośli powinni zachęcać ich do zabaw na świeżym powietrzu, na wodzie, w gronie przyjaciół, do zdobywania nowych doświadczeń.

- Nie chodzi tu tylko o samo żeglowanie, ale również o wychowanie morskie. Im więcej młodych ludzi będzie miało zajęcie i będzie mogło się rozwijać, tym lepiej dla nich samych i następnych pokoleń – przyznał Helmut Kropidłowski, który będzie uczestniczył w charakterze nauczyciela w spotkaniach ze świeżo upieczonymi adeptami żeglarstwa.

- Nasz program „Edukacja na wodzie” zyskał aprobatę Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i został objęty jego patronatem – uzupełnił Krzysztof Choroś, koordynator projektu i przedstawiciel związku.

- Być może uda nam się zaszczepić zamiłowanie do pasji żeglarskiej wśród mieszkańców Malborka, bo w końcu mamy w tej chwili piękną przystań – stwierdził Jerzy Skonieczny, zastępca Burmistrza Miasta Malborka.

O uczestnictwo w projekcie ubiegały się również inne miasta, w tym Gdańsk. Spółdzielnia uznała jednak, że Malbork to najlepszy partner do podjęcia wspólnych działań.

Admin Admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe