Są miejsca, gdzie ulicznych koszy wciąż brakuje

  • 30.01.2014, 10:19
  • (AMS)
Są miejsca, gdzie ulicznych koszy wciąż brakuje

Podziel się:

Oceń:

To „ulubiony” temat radnej Teresy Zdanowicz, która wielokrotnie w ramach interpelacji domagała się rozstawienia ulicznych pojemników w mieście. Są bowiem takie ulice, gdzie koszy jest jak na lekarstwo lub nie ma ich wcale.

Ale łatwo zaobserwować, że np. w centrum, na placu z fontanną, jest ich ok. 30. I są to nie tylko te, które zostały specjalnie zamówione w związku z przebudową centrum (charakterystyczne czarne), ale także betonowe i metalowe, które dawniej miały napis „Malbork” na klapie. Wygląda to jak prezentacja siły: mamy dużo rozmaitych koszy, to się nimi chwalimy. Czy te dysproporcje (mało koszy choćby wzdłuż ul. Konopnickiej czy Sikorskiego, a bardzo dużo na ul. Kościuszki) to przypadek, niedopatrzenie czy zabieg celowy? Z odpowiedzi na interpelacje składane przez radną Zdanowicz wynikało zwykle, że pojemników w mieście jest wystarczająca liczba. Może to i racja, bo „na stanie” może być ich nawet 1000, ale nie oznacza to zawsze, że zostały ustawione tam, gdzie są potrzebne.

- Nowe kosze na śmieci ustawimy w niedługim czasie, mamy ich 60 - informuje Barbara Kozicka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w malborskim magistracie. - W pierwszej kolejności, jak wcześniej informowaliśmy, pojawią się tam, gdzie brakuje ich na przystankach, resztę ustawimy na uczęszczanych ciągach pieszych.

I jeszcze jedna mała uwaga: bywa tak, że kosz na śmieci jest (al. Rodła), ale został ustawiony jak najbliżej krawędzi jezdni, przez co pieszy musi nie tylko przekroczyć linię ścieżki rowerowej, ale nawet wejść na trawnik, by wrzucić coś do pojemnika. Czy ktoś się temu przygląda? Być może jest to ułatwienie dla służb komunalnych, które zabierają śmieci, ale na pewno nie dla przechodniów.

- Postaramy się też uwzględnić uwagi, co do sposobu ustawienia koszy - zapewnia Barbara Kozicka.

(AMS)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 03.05.2019, 07:40
Koszy dostawiacie ale nie myślicie o pracowniku który to opróźnia roboty mu przybywa a godzin pracy ma tylko 8 i nikt nie myśli żeby dać dwa samochody na objazd terenu, a władze zgkim myślą że człowiek pokolei kosz za koszem opróźnia i wyrabia się w czasie niestety teraz robi się tylko przepelnienia każdy ma rodzinę i swoje plany po pracy a nie robienie do późnych godzin

Pozostałe