74 rocznica wybuchu II wojny światowej

  • 29.08.2013, 07:04
  • red
74 rocznica wybuchu II wojny światowej

Podziel się:

Oceń:

1 września (niedziela), w 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej, który jest również Dniem Weterana, uczczona zostanie pamięć osób, które zginęły i zostały zamordowane w 1939 r.

W Malborku o godz. 8 złożone zostaną kwiaty na miejscowych cmentarzach: Komunalnym (Pomnik Stalagu XX B, Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej i Pomnik Kombatantów) i CmentarzuWojenny Wspólnoty Brytyjskiej.

Wyjazd na malborskie cmentarze o godz. 7.50 autobusem z przystanku MZK przy starostwie

Natomiast uroczystości przy Pomniku Celników Polskich rozpoczną się o godz. 9. W związku z tym od godz. 7 do 11 niedostępny dla zmotoryzowanych będzie parking tuż przy pomniku.

Później delegacje przejadą do Szymankowa, gdzie o godz. 10.30 biskup elbląski odprawi mszę świętą. Później uczestnicy obchodów przejdą pod Pomnik Pomordowanych Kolejarzy i Celników. Główne uroczystości zaplanowano tam o godz. 12.

red

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe