poniedziałek, 29 kwietnia 2024 08:35

Wypełniacze fałdów nosowo-wargowych: wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Powstawanie głębokich fałdów nosowo-wargowych jest bardziej charakterystyczne dla słowiańskiego deformacyjnego typu starzenia się, kiedy cała twarz "zsuwa się w dół". Czasami fałdy nosowo-wargowe są konsekwencją dziedzicznej skłonności, tak się dzieje.
  • 05.03.2024 11:54
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wypełniacze fałdów nosowo-wargowych: wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Skąd bierze się ta "radość" i co z tym zrobić?


Od urodzenia wszyscy mamy tkankę tłuszczową w obszarze, który wspiera obszar nosowo-wargowy, ale wraz z wiekiem tłuszcz ten ulega degradacji, a skóra zaczyna opadać w dół. W obszarze trójkąta nosowo-wargowego, który jest również częścią "trójkąta piękna", tworzą się zagłębienia, w których skóra marszczy się, tworząc zmarszczkę.

Kosmetologia XX wieku zaoferowała skuteczne rozwiązanie tego problemu, prezentując słynne wypełniacze oparte na różnych naturalnych (juvederm ultra smile, kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, poliprolakton, Teosyal ) i syntetycznych (polimer na bazie silikonu itp.) substancjach czynnych. Naturalne substancje syntetyczne pochodzenia niezwierzęcego ulegają biodegradacji z upływem czasu, pozostawiając jedynie nowo utworzone włókna kolagenowe. Syntetyki pozostają w skórze na zawsze, dopóki, w razie potrzeby, chirurg kosmetyczny nie usunie ich chirurgicznie.

Obecnie zdecydowana większość sesji konturowania wykonywana jest wyłącznie przy użyciu substancji natywnych, ponieważ:

  • nie powodują odrzucenia tkanki, nie wywołują negatywnej odpowiedzi immunologicznej w postaci alergii,
  • nie wymagają wstępnego testu alergicznego,
  • wykazują maksymalny naturalny efekt korekcji - brak wizualnego lub dotykowego konturowania,
  • w przypadku hiperkorekcji, niezgodności, nieprzewidywalności wyniku mają odwracalny efekt, dzięki czemu ryzyko eksperymentów z wyglądem jest zminimalizowane.

Jak przebiega korekcja zmarszczek nosowo-wargowych?


W wydrążonej części w głębokich i środkowych warstwach skóry właściwej wprowadza się korektor skórny, który tworzy tak zwany "depot" substancji czynnej w postaci żelu. Taka "poduszka" wypycha fałd, wygładzając jego relief na powierzchni. Jeśli jako bazę stosuje się kwas hialuronowy, który charakteryzuje się właściwościami hydrofilowymi, rozprowadzony wypełniacz zaczyna przyciągać płyn do strefy korekcji, dzięki czemu skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Niestety, wypełniacze hialuronowe nieznacznie przegrywają z innymi naturalnymi wypełniaczami pod względem czasu działania. Jednak w przypadku niezadowalających rezultatów, efekt korekty można zniwelować za pomocą hialuronidazy dosłownie w kilka dni.

Jeśli jako implanty stosowane są inne naturalne wypełniacze, ich działanie w obszarze trójkąta nosowo-wargowego jest dłuższe (do 2-3 lat), ale ich biodegradacja zachodzi tylko na swój sposób (czasami lekarze stosują środki przyspieszające krążenie krwi). Zarówno pierwszy, jak i drugi wypełniacz przyczyniają się do uruchomienia w skórze produkcji nowych włókien budulcowych kolagenu i elastyny. To właśnie dlatego efekt korekcji jest tak długotrwały, ponieważ zamiast implantu w skórze klientki pozostaje nowo powstały szkielet jej włókien białkowych.

Dlatego przed rozpoczęciem sesji korekcji estetycznej wypełniaczami do fałdów nosowo-wargowych należy zapoznać się z algorytmem zabiegu korekcji:

Najpierw kompetentny lekarz zaproponuje pacjentowi schemat tak zwanego wolumetrycznego modelowania twarzy lub wolumizacji za pomocą wystarczająco gęstych wypełniaczy do fałdów nosowo-wargowych.
Następnie skóra zostanie zdezynfekowana i potraktowana kremem znieczulającym. Nawet jeśli w samym wypełniaczu znajduje się analgin, lepiej jest wykonać dodatkowe znieczulenie miejscowe, ponieważ korekta fałdów nosowo-wargowych odbywa się na głębokich poziomach, a kaniula lub igła zostanie wprowadzona na większą głębokość.
Kosmetolog wprowadza igłę lub kaniulę i rozpoczyna rozprowadzanie leku za pomocą jednej z wybranych technik. Gdy instrument jest wycofywany ze skóry, sam żel pozostaje w fałdzie, więc wynik korekty jest widoczny niemal natychmiast.
Po wprowadzeniu implantu lekarz masuje obszar skóry i rozprowadza lek w pożądanym kierunku.
Po pierwszych 2-3 dniach, gdy naturalny obrzęk ustąpi, wynik korekty będzie ostateczny.
Środki ostrożności
Ostatnią rzeczą, o której należy wiedzieć przed zabiegiem korekcji wypełniaczami fałdów nosowo-wargowych, jest lista przeciwwskazań, w przypadku których warto odmówić wypełnienia:

  • Choroby autoimmunologiczne i ogólnoustrojowe,
  • Wszelkie stany zapalne w obszarze, który ma zostać skorygowany,
  • Indywidualna nietolerancja składników wypełniacza,
  • Grypa, ostre infekcje dróg oddechowych,
  • Ciąża i laktacja,
  • Antykoagulanty i przyjmowanie niektórych leków,
  • Wiek poniżej 18 lat.
  • O tym, jak dbać o leczony obszar, czego unikać, pacjent powinien powiedzieć swojemu lekarzowi, ponieważ zalecenia będą zależeć od leku, cech ciała pacjenta i techniki podawania leku.

Fałdy nosowo-wargowe to linie i zmarszczki, które nie zdobią nikogo z nas, więc pojawienie się wypełniaczy na dnie rynku daje nam szansę na poradzenie sobie z tym problemem na czas i kompetentnie. Młodość jest ulotna, a możliwości kosmetologii ogromne, więc niech te dwie sfery spotkają się w Twoim życiu w najkorzystniejszy sposób!

--- Artykuł sponsorowany ---


test