Poniedziałek, 20.05.2019

Warsztaty Historii Mówionej w Muzeum Miasta Malborka.

start 07.03.2019 godz. 10:00

Muzeum Miasta Malborka

Lokalizacja: Malbork, ul. Tadeusza Kościuszki 54

7 marca 2019 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 16.00 w Muzeum Miasta Malborka odbędą się warsztaty z zakresu historii mówionej. Organizatorem warsztatów jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia, który od niedawna współpracuje z muzeum. Zajęcia poprowadzi dr Aleksandra Paprot-Wielopolska (antropolog kultury i kulturoznawca), która pracuje w Dziale Badawczym Ośrodka i na co dzień zajmuje się historią mówioną. Warsztaty będą składać się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia te są bezpłatne, jednak osoby chcące wziąć w nich udział, powinny wypełnić i przesłać do organizatora formularz zgłoszenia do 27 lutego 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego organizator zastrzega sobie możliwość do wyboru uczestników spośród zgłoszeń.

Historia mówiona (oral history) to metoda badań jakościowych polegająca na nagrywaniu relacji biograficznej świadka historii, czyli osobistej opowieści o życiu i doświadczeniach danej osoby na tle ważnych wydarzeń historycznych. Nagranie przebiega kilkuetapowo i najczęściej jest rejestrowane w formie audio i/lub video, a relację świadka historii poszerza się o udostępnione dokumenty życia osobistego oraz zdjęcia. Metoda historii mówionej obecnie staje się coraz bardziej popularna, bo pozwala na ukazanie np. historii lokalnej i regionalnej z perspektywy jego mieszkańców i ich przeżyć.

Więcej informacji o zapisach można uzyskać pisząc e-mail na adres: [email protected] lub [email protected]

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.