Wtorek, 21.08.2018, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Seniorzy rywalizowali na wędkarskich zawodach

  • 8.08.2018, 07:49
  • as
Seniorzy rywalizowali na wędkarskich zawodach Tomasz Sułkowski
Wieloletnim zwyczajom stało się zadość i wędkarze z malborskiego koła nr 23 rywalizowali w zawodach spławikowych dla seniorów.

Wędkarze, którzy ukończyli 65 rok życia, zebrali się nad stawem Bogdana Adacha w Kałdowie w sobotę. Czterogodzinne zawody rozpoczęły się o godz. 8. Upalna pogoda nie odstraszyła zawodników. Do rywalizacji przystąpiło ich 34, w tym Elżbieta Aleksandrowicz, jedyna kobieta, która ostatecznie zajęła siódme miejsce w kwalifikacji końcowej

Po zakończeniu części konkursowej okazało się, że spośród 34 uczestników, tylko 10 udało się złowić ryby. Były wśród nich takie słodkowodne gatunki, jak karp, karaś srebrzysty okoń i krąp.

Po podliczeniu punktacji najlepszy okazał się Zenon Orłowski, który uzyskał 1340 pkt, drugi był Eugeniusz Kowalewski, który zgromadził 1280 pkt, a trzeci - Stefan Kosianowski - 1100 pkt.

Miejsca poza podium zajęli: Andrzej Szymański - 900 pkt, Witold Kęska - 560 pkt i Tadeusz Lisowski – 420 pkt.

Najlepsi zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego, otrzymali puchary, dyplomy i akcesoria wędkarskie. Za kolejne trzy miejsca zawodnicy odebrali dyplomy i akcesoria, które przydadzą się podczas wędkowania. Nagrody wręczali: Zbigniew Chrzanowski, Krzysztof Krokwiński i Marek Wirkus.

as

Zdjęcia (43)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe