Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ

  • 5.01.2018, 08:00 (aktualizacja 04.01.2018 14:24)
  • artykuł sponsorowany
ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ
Od Szczecina po Rzeszów. W całym kraju trwa IX odsłona rywalizacji miast o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. W plebiscycie „ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ” zainicjowanym przez Grupę Energa miejscowości w każdym regionie kraju, stoczyły pojedynki o miano najpiękniej świątecznie rozświetlonych miejsc w swoich województwach. 8 stycznia wystartuje kolejny etap zabawy – walka o mistrzostwo w skali całego kraju. Warto brać udział w świetlnych zawodach – 16 zwycięzców zmagań regionalnych otrzyma bowiem nagrody w postaci nowoczesnego sprzętu AGD o wartości 10.000 zł, przeznaczone na cele charytatywne. Triumfator wielkiego finału będzie mógł rozdysponować między potrzebujących w swoim mieście urządzenia warte łącznie aż 50 000 złotych.

Kto wypadł najlepiej na Pomorzu i będzie reprezentował region w rywalizacji miast? Dowiemy się już 8 stycznia na stronie SwiecSie.pl.

 

W Pelplinie świąteczne iluminacje dekorują centrum miasta i Bazylikę Katedralną. Gdynia chwali się błękitnymi światełkami na Placu Grunwaldzkim oraz przy fontannie na Skwerze Kościuszki. W sercu Kaszub w Kościerzynie można podziwiać ogromną choinkę, której światła rzucają blask na miejski rynek. Słupski Plac Sienkiewicza urzeka mnogością delikatnych lampek, a w Starogardzie Gdańskim wejdziemy do gigantycznej, świecącej się bombki. Do konkursu mogły przystąpić miasta samodzielnie, lub zostać zgłoszone przez mieszkańców, dumnych z tego, że ich okolica jest najpiękniej oświetlonym regionem województwa. Zdjęcia kandydatur w pełnej krasie można podziwiać na stronie SwiecSie.pl w zakładce „Plebiscyt Miast”

Mały też może wygrać

Tytuł „Świetlnej stolicy Polski” w ubiegłorocznej edycji konkursu „Świeć się z Energą” trafił do Zamościa, a dwa lata temu do Połczyna Zdroju. To dowód na to, że w plebiscycie nie dominują wielkie aglomeracje i każdy ma szansę na zwycięstwo. Dzięki głosowaniu internautów w Zamościu obdarowano 34 rodziny i dwie placówki: Dom Samotnej Matki oraz Rodzinny Dom Dziecka. Otrzymały one nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD, podobny do tego, który jest także tegoroczną nagrodą. Do Zamościa trafiło ponad 40 urządzeń tego typu. Łącznie, do 16 miast, które zwyciężyły w wojewódzkich etapach rywalizacji, dotarło ponad 160 nagród przekazanych przez samorządy rodzinom potrzebującym wsparcia.

- Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu. To dla nas wielki zaszczyt, że w tak prestiżowym konkursie udało nam się tyle wygrać: nagroda od Grupy Energa trafi do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta, których zaproponowali mieszkańcy w porozumieniu z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie – podkreślał Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa odbierając wyróżnienie z rąk przedstawicieli Grupy Energa i ambasadora konkursu.

Twoje zdjęcie także może zdobyć nagrodę

Tegoroczny, dziewiąty już, plebiscyt „Świeć się z Energą”, to nie tylko wielka rywalizacja miast. To również konkurs fotograficzny. Amatorzy i profesjonaliści, którzy zgłoszą swoją fotografię za pośrednictwem formularza na stronie SwiecSie.pl lub oznaczając je hasztagiem #SwiecSie w mediach społecznościowych, mają szansę otrzymać – dzięki głosowaniu internautów, lub werdyktowi jury– wyjątkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zdjęcia, podzielone na kategorie: moje miasto, mój dom, moi bliscy, moja iluminacja i moja ulubiona szopka, można przesyłać jeszcze do 15 stycznia. Do tego czasu również trwa głosowanie publiczności, w którym internauci zdecydują, które fotografie zasługują na wyróżnienie. Swoich zwycięzców wskaże też oczywiście jury z fotograf Lidią Popiel na czele.

Szczytny cel pięknej rywalizacji

Rywalizacja miast to przede wszystkim wielka walka fair play, której celem jest wsparcie potrzebujących rodzin. Taka idea przyświecała Grupie Energa, inicjatorowi konkursu. Zatem do zwycięskich miast trafi sprzęt AGD, który samorządowcy przekażą potrzebującym rodzinom lub organizacjom społecznym.

- Celem, jaki przed sobą stawiamy, jest uhonorowanie najładniej ozdobionych miejsc w kraju i pomoc najuboższym. Chcemy zaktywizować społeczności lokalne i zachęcić Polaków do zaprezentowania swojego patriotyzmu - przywiązania do własnego miasta i regionu. Tworzymy w ten sposób małe ojczyzny - miejsca, gdzie rodzą się wspaniałe wartości, gdzie poznajemy prawdziwy wymiar i znaczenie słowa Polska, a dodatkowo pomagamy osobom najbardziej potrzebującym – mówi Anna Ziobroń, dyrektor marketingu i komunikacji Energa SA.

Pomorze ma swoją szansę

Ogólnopolski charakter rywalizacji niewątpliwie dostarcza wielu emocji. Którą pozycję osiągnie reprezentant Pomorza w ogólnopolskim finale? To zależy tylko od nas! Głosujmy od 8 stycznia na najpiękniejsze miasta na stronie SwiecSie.pl i niech wygra najlepszy!.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Podziel się:
 

Pozostałe