Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Likwidacja stanowisk w urzędzie. Burmistrz bez asystentów?

  • 7.11.2017, 14:20 (aktualizacja 07.11.2017 15:47)
  • (a.k)
Likwidacja stanowisk w urzędzie. Burmistrz bez asystentów? T. Sułkowski

MALBORK. Burmistrz Malborka, Marek Charzewski, będzie musiał zlikwidować stanowiska swoich asystentów. Zapowiada jednak, że trzy osoby, o których mowa nie stracą pracy – magistrat znajdzie dla nich inne stanowiska.

Likwidacja stanowisk asystenckich w samorządach jest wynikiem wprowadzenia nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych. Ustawę we wrześniu przyjął Sejm. Autorzy w/w nowelizacji jako koronny argument, przemawiający za likwidacją stanowisk asystenckich w samorządach, podawali zatrudnianie osób związanych partyjnie.

Takie zarzut również usłyszał Marek Charzewski, zatrudniając swoich asystentów. Wówczas odpowiedział opozycji, że wybrał tańsze rozwiązanie aniżeli tworzenie stanowiska dla drugiego wiceburmistrza. Jednak nigdy wcześniej nie ujawnił zarobków swoich asystentów. Również teraz nie udzielił odpowiedzi na zadane w tym zakresie pytanie.

W malborskim urzędzie zatrudnionych jest trzech asystentów burmistrza: Anna Olkowska, odpowiedzialna za pozyskiwanie środków pozabudżetowych, Marta Wróblewska od spraw związanych z koordynowaniem imprez miejskich oraz działań promocyjnych oraz Zbigniew Charmułowicz – pełnomocnik ds. gospodarczych.

Zapytaliśmy burmistrza Charzewskiego o dalsze losy pracowników, których dotknie nowelizacja.

- Na dziś jeszcze nie ma ostatecznej odpowiedzi co do sposobu zatrudnienia tych osób – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Mogę tylko powiedzieć, że będę się starał zaproponować takie rozwiązania aby osoby pracujące obecnie jako asystenci nadal wykonywały swoje zadania. Nie rozważam zwiększenia ilości wiceburmistrzów – dodał.

Według projektu nowelizacji ustawy, umowy o pracę z asystentami i doradcami miały ulec rozwiązaniu w dniu wejścia w życie noweli. Później termin zmieniono na 14 dni od momentu jej wprowadzanie. Nadal nie ogłoszono nowelizacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie ona 30 dni od dnia jej publikacji.

 
(a.k)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RobertLib
RobertLib 2 dni temu, 15:39
kamagra 100mg oral jelly sildenafil
kamagra 100mg
kamagra 100 gold
kamagra oral jelly
kamagra com
Harolddrams
Harolddrams 2 dni temu, 04:29
kamagra oral jelly kaufen thailand
*** kamagra 100mg
kamagra soft chewable *** 100 mg
kamagra ***
kamagra oral jelly forum hr
Charlesthype
Charlesthype 14.07.2018, 22:46
*** soft gel pills
generic ***
cialis *** vs *** reddit
*** generic
*** *** cialis ***
http://***pipls.com/
*** soft tabs 100mg directions for usage
DavidSwaft
DavidSwaft 13.07.2018, 23:12
kamagra rendeles
kamagra oral jelly
kamagra forum doctissimo
*** kamagra oral jelly
kamagra oral jelly kaufen berlin

Pozostałe