Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Park regulaminowo przekazany mieszkańcom. Hotele dla robaczków, miejsca na ognisko, amfiteatr, pożytek dla mieszkańców...

  • 31.07.2017, 22:04
  • KHAK/a.k.
Park regulaminowo przekazany mieszkańcom. Hotele dla robaczków, miejsca na ognisko, amfiteatr, pożytek dla mieszkańców... T. Sułkowski
MALBORK. Park Miejski - inwestycja za ponad dwa miliony złotych - konkretnie 2,3 mln zł, z czego 70% tej kwoty stanowią unijne dotacje w ramach projektu pt. "Ochrona wód i przywracanie różnorodności biologicznej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork – Sztum" odebrana.

Dzisiaj, po godz. 13. nastąpił odbiór inwestycji, w ramach której powstały m.in. oprócz ścieżek dla pieszych i rowerzystów, ławek, "hotele" dla pożytecznych owadów, karmniki oraz budki lęgowe dla wybranych gatunków. Oprócz małej architektury, w ramach inwestycyjnych działań, na terenie parku nasadzono różne gatunki krzewów , w tym bez czarny, kalinę, trzmielinę, irgę, berberys czy dereń. Odtworzono także kwietne łąki z wykorzystaniem pospolitych gatunków kwiatów łąkowych. Projekt ma też spełniać rolę ekologiczną i edukacyjną. Obok ścieżki pieszo - rowerowej, zbudowanej ze specjalnych kruszyw naturalnych, wspomnianych ławek, oświetlenia „ledowego”, wyremontowano pozostałości dawnego „amfiteatru”, w pobliżu którego powstała siłownia i … miejsce na ognisko. Jak wspomniał na spotkaniu z mediami burmistrz Marek Charzewski – będzie to miejsce monitorowane dla bezpieczeństwa użytkowników. Miejsca do palenia ognisk opatrzone mają być stosownym regulaminem w brzmieniu:

ZASADY PALENIA OGNISK W MIEJSCACH WYZNACZONYCH NA TERENIE PARKU MIEJSKIEGO W MALBORKU

1. Dopuszcza się palenie ognisk wyłącznie w wyznaczonym i urządzonym do tego celu miejscu na terenie Parku, tj. dwa miejsca przy amfiteatrze, wyłożone kamieniem.
2. Zorganizowanie ogniska możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela terenu - Urzędu Miasta Malborka.
3. Wniosek o zgodę na zorganizowanie ogniska zawierający informacje o:
- terminie planowanej imprezy
- ilości uczestników
- osobach odpowiedzialnych za przeprowadzenie imprezy wraz z numerem kontaktowym należy złożyć do Urzędu Miasta na piśmie, w sekretariacie lub przesłać drogą mailową na adres: sm@um.malbork.pl z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem.
4. Dzieci i młodzież mogą korzystać z wyznaczonych miejsc na ognisko tylko w obecności pełnoletniego opiekuna.
5. Wyznaczone miejsce na ognisko może być czasowo wyłączone z użytkowania ze względów bezpieczeństwa lub przeciwpożarowych.
6. Drewno na ognisko dostarcza Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku.
7. Osoby planujące ognisko zobowiązane są zagasić skutecznie ognisko po zakończeniu imprezy, zasypując piaskiem lub zalewając wodą oraz pozostawić miejsce w należytym porządku.
8. Drewno przewidziane do palenia ogniska nie może pochodzić z zadrzewień i elementów wyposażenia parku. Nie zastosowanie się do tego warunku podlega karze zgodnie z art. 144 § 3 Kodeksu wykroczeń.
9. Kto narusza postanowienia zawarte w niniejszym regulaminie podlega karze grzywny wymierzanej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.
10. Teren parku jest monitorowany.

Parkiem Miejskim administruje: Urząd Miasta w Malborku tel. 55 629 04 00
Straż Miejska, tel. 55 273 30 96, telefon alarmowy 986
Konkluzja? Zanim rozpalisz - bądź przewidywalny – złóż stosowny wniosek, ze stosownym, regulaminowym wyprzedzeniem.  

KHAK/a.k.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 1.08.2017, 14:29
Strach tam wchodzic, wilki sa.

Pozostałe