Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Sala gimnastyczna na 15-lecie

  • 15.02.2017, 23:19
  • (SZ) fot.Tomasz Sułkowski
Sala gimnastyczna na 15-lecie
Otwarcie sali należy potraktować jako prezent na 15-lecie szkoły. Iście trafiony prezent, który przez następne lata będzie służył społeczności szkolnej - mówił podczas uroczystości Wojciech Handke, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Malborku.

- Ważne jest, że była to szybka inwestycja. Trwała zaledwie pół roku. Tyle lat czekaliśmy na ten moment. Spełniły się marzenia uczniów i nauczycieli. Wdzięczność jest trudno ubrać w słowa. Wtedy proste "dziękujemy" zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć. Dlatego dziękujemy panie starosto. Jest pan człowiekiem czynu - mówił podczas uroczystości dyrektor Wojciech Handke.
W uroczystości wzięła udział nie tylko szkolna społeczność, ale i zaproszeni goście i wszyscy ci, którzy przyczynili się do realizacji tego wyczekiwanego przedsięwzięcia. Podziękował im m.in. Mirosław Czapla, który przypomniał, że Urząd Marszałkowski przekazał na inwestycję 317 tys. zł, Urząd Miasta Malborka za zgodą Rady Miasta - 300 tys. zł, a powiat malborski ok. 400 tys. zł.
Jak podkreślał dyrektor Wojciech Handke, dokumentację na potrzeby inwestycji stworzono ze środków Fundacji Lumen działającej przy szkole. Natomiast budowa rozpoczęła się dzięki staraniom starosty Mirosława Czapli, członka Zarządu Powiatu Malborskiego Piotra Szwedowskiego, dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim Macieja Kowalczuka oraz księży prałatów: Arkadiusza Śnigiera i Jana Żołnierkiewicza.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

W oficjalnym otwarciu obiektu uczestniczył także ks. Jacek Jezierski, biskup elbląski, który poświęcił nową salę gimnastyczną.

(SZ) fot.Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe