Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dyrektor ZSP nr 1 odwołany

  • 17.09.2015, 08:05
  • (MC)
Dyrektor ZSP nr 1 odwołany
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku został odwołany ze stanowiska 31 sierpnia. Jak tłumaczą władze powiatu, powodem miało być naruszenie przepisów dotyczących zamówień publicznych. Niedociągnięcia wykazał audyt przeprowadzony w czasie wakacji. Obecnie funkcję dyrektora pełni Joanna Lamkowska, wicedyrektor szkoły.  

Tomasz Wojnowski odwołany został z funkcji dyrektora przez Zarząd Powiatu Malborskiego w ostatni dzień wakacji. Warto dodać, że został odwołany, ale nie zwolniony z pracy, wciąż pozostaje nauczycielem w tej szkole.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

- Podstawą faktyczną zwolnienia były ustalenia audytu przeprowadzonego w ZSP nr 1 od 27 ipca do 9 sierpnia tego roku, które stwierdziły istotne naruszenie przepisów ustawy o finansach publicznych, zamówieniach publicznych, ustawy Prawo Budowlane – informuje Paweł Szarmach, dyrektor Wydziału Organizacji i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Malborku. - Odwołanie nastąpiło w trybie art. 38 ust. 2 ustawy o systemie oświaty (odwołanie nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty – przyp. red.). W zaistniałej okoliczności organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, nie dłużej niż na okres 10 miesięcy. W świetle powyższego Zarząd Powiatu Malborskiego powierzył ww. obowiązki Joannie Lamkowskiej, wicedyrektor ZSP nr 1 do 30 czerwca 2016 r.

Jak zapewnił organ prowadzący, do tego czasu planowane jest przeprowadzenie konkursu na stanowisko dyrektora.

(MC)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ala
Ala 21.09.2018, 11:23
Wstyd!!!! Nie chcemy go nigdy więcej.
ccc
ccc 18.09.2015, 13:56
A kto się odważy ruszyć ZSP4
roma
roma 17.09.2015, 15:02
Nigdy nie powinien zostać dyrektorem.

Pozostałe