Środa, 26.06.2019

Gruntowna zmiana przestrzeni bez przeprowadzania remontu? To możliwe!

  • 05.03.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Gruntowna zmiana przestrzeni bez przeprowadzania remontu? To możliwe!
Zapewne każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle kosztowne (zarówno pod względem pieniędzy, jak i czasu) są remonty generalne. Zwykle planujemy, że metamorfoza jakiegoś pomieszczenia zajmie co najwyżej kilak dni, które w rezultacie ciągną się tygodniami. Jesteśmy już tym zmęczeni, z niecierpliwością oczekujemy zakończenia prac remontowych, czasami wybieramy już nowe elementy bez skupienia i sił. Warto zatem widzieć, że można w diametralny sposób odmienić dane wnętrze bez konieczności użerania się z remontowymi kwestiami. W jaki sposób?

Fototapety sposobem na aranżacyjny sukces!

Okazuje się bowiem, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej fototapety sprawić można, że nawet bardzo nudne i urządzone  z ogromną dawką prostoty pomieszczenie nabierze wyjątkowego blasku. Warto wiedzieć o tym, iż modeli do wyboru są aktualnie tysiące fototap.pl/fototapety, zatem z pewnością każdemu z klientów uda się wybrać dokładnie taki, który w stu procentach spełnia jego wyobrażenie o pięknie i wyjątkowości.

Jeżeli chodzi o panujące aktualnie w świecie aranżacji wnętrz trendy, warto kilka słów wspomnieć na temat fototapet 3d. Ich popularność jest obecnie większa, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić, skoro to właśnie jest idealny sposób na to, aby nie dość, że przestrzeń stylowo ozdobić, to jeszcze dodatkowo optycznie ją powiększyć. Zwłaszcza w niedużych pokoikach ma to niebagatelne znaczenie.

Warto też postawić na modele monochromatyczne (jeśli oczywiście chcemy osiągnąć we wnętrzu efekt nowoczesności i elegancji). Jeśli chodzi o modne barwy, na pewno trzeba wziąć pod uwagę śnieżna biel oraz stalowy odcień szarości. Oczywiście jeśli wolimy inne barwy, nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie je zastosować.

Miłośnicy klasycznych rozwiązań na pewno zakupią dla siebie fototapety na wymiar z florystycznymi motywami. Jednak wcale nie muszą być one nudne czy sztampowe, warto postawić bowiem na rozwiązanie nietypowe i niebanalne – chociażby retro dmuchawce czy tez nawiązujące do Orientu orchidee.

Jak zamontować fototapetę na ścianie?

Kiedy już uda nam się wybrać odpowiedni dla nas model (niezależnie od tego, czy ma on od teraz zdobić pokój dzienny, sypialnie, jadalnię, łazienkę, przedpokój czy też kuchnię), powinniśmy zając się jego montowaniem na ścianie. Na szczęście wcale nie trzeba wzywać w styl celu specjalistów, każdy bowiem jest w stanie poradzić sobie z tą kwestią samodzielnie. Wystarczy tylko, że mamy osobę do pomocy (wówczas zajęcia idzie znacznie szybciej), akcesoria do montażu, nieco wolnego czasu oraz dobrych chęci. Trzeba tylko kierować się zaleceniami producenta – i już niebawem fototapeta znajdzie się na powierzchni ściany, a wnętrze nabierze niesamowitego charakteru!

Grupa Tipmedia
Podziel się: